אלמנתו של טייס המסוק שנהרג: "פחד מהרגע שבו יפסיק לשרת"

אלה, אלמנתו של סא"ל במיל' נעם רון שנהרג בהתרסקות המסוק מתקשה לעכל את האסון: "הוא היה איש כל כך מיוחד וצנוע, אהב לעזור לאנשים". אחיו הדגיש את תרומתו לביטחון המדינה: "השתתף בפעילות מבצעית ענפה". רון ושותפו לטיסה רס"ן ארז פלקסר יובאו מחר למנוחות

משפחות טייסי המילואים שנהרגו לפנות בוקר בתאונת התרסקות המסוק בדרום עדיין לא מעכלות את גודל האסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני ברגע מאוד כואב - עוד לא התעכל האסון. נעם היה איש כל כך מיוחד. הוא שירת את המולדת, עשה מילואים וכל כך חשש מהרגע שיפסיק לעשות מילואים", סיפרה לחדשות 2 אלה, אלמנתו של סגן-אלוף במילואים נעם רון (49) מאורנית. "הוא אהב מאוד את הארץ ולטייל, הוא מאוד אהב לעזור לאנשים והיה צנוע".

בתו הצעירה של נעם נקראה על שם אחיו, אייל, גם הוא טייס מסוקים, שנהרג בתאונת סנפלינג בזמן טיול במדבר יהודה. "הוא תרם הרבה מאוד לביטחון המדינה בפעילות מבצעית ענפה בלבנון, בעזה, ובמקומות אחרים עלומים", סיפר אחיו יוני. "הוא היה אח מאוד טוב ונדיב, והיה בינינו קשר קרוב".

"הוא היה החניך המצטיין בקורס הטיס והיה עם מוטביציה יותר גבוהה משל שלנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד עפר ברטל, ששירת איתו בקורס טיס 104. "הוא היה האחרון מאיתנו שנשאר לטוס בטייסת וביצע הרבה מאוד ימי מילואים ביחס לטייסים אחרים". לדבריו, הוא הקדיש הרבה מהזמן שלו לטייסת והיה נכון לבצע משימות בכל מצב ובכל שעה.

נעם רון עם בני משפחתו (אלבום פרטי)

"עצוב שאפשר ללכת כך פתאום"

מחר יובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בהרצליה גם רב סרן (מיל') ארז פלקסר (31), תושב העיר שנהרג גם הוא באסון. חייל שהכיר אותו סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הוא תמיד היה מגיע לטייסת עם רצון גדול לשרת. זה ממש עצוב שככה אפשר ללכת, פתאום, ללא סיבה". פלקסר למד גיאופיזיקה באוניברסיטת תל אביב והיה אמור להמשיך לתואר שני בפיזיקה במסלול דוקטורט. הוא היה בפרויקט המצטיינים של האוניברסיטה. הוא הותיר אחריו אישה, מירב וילד, אורי, בן ארבעה חודשים.

רב סרן (מיל') ארז פלקסר (אלבום פרטי)

סיבת ההתרסקות טרם ידועה אך התחקיר שמבצע כעת חיל האוויר מתמקד בהיבט המבצעי והטכני כאחד. החוקרים מצאו בשלב זה כי בדיווח הקשר האחרון הודיעו הטייסים "שש דקות לנחיתה", ולא דיווחו על תקלה. גובה הטיסה היה ככל הנראה כ-400 מטרים ומהנתונים בשטח עולה כי לא ניתן ללמוד שמקור התקלה בזנב או בלהב המרכזי.

מפקד חיל האוויר בזירת התאונה, היום (חדשות 2)

הלוויתו של רב סרן במיל' ארז פלקסר, תיערך מחר, ב' בניסן תשע"ג, 13 במרץ 2013, בשעה 11:00, בבית העלמין הצבאי בהרצליה. חמש שעות אחר כך, בשעה 16:00, תיערך הלוויתו של סגן אלוף במיל' נעם רון, בבית העלמין במורשה.

אסון בחיל האוויר - סיקור מלא:

שני הרוגים בהתרסקות מסוק חיל האוויר 

מסוקי הקוברה: 4 התרסקויות במהלך השנים

חוקרי תאונות מעריכים: התאונה נבעה מכשל טכני

הקשר האחרון עם הטייסים: "אנחנו 6 דקות מנחיתה"