מרתון תל אביב יצומצם בגלל השרב

אחרי ההודעה אתמול על הקדמת כל המקצים במרתון רב המשתתפים, כעת הודיעו מארגני המירוץ שבהתאם להמלצת משרד הבריאות ולאור מזג האוויר השרבי, ייערכו שינויים בתחרות. במרתון לפני שנתיים מת אחד הרצים כתוצאה ממכת חום

מרתון תל אביב, ארכיון (רויטרס)

השרב שבר את המארגנים: מרתון תל אביב שאמור להתקיים ביום שישי הקרוב לא יתנהל כמתוכן בשל החום הכבד. ככל הנראה מקצה המרתון בתחרות יצומצם לחצי מרתון. ביום שישי צפויות הטמפרטורות בתל אביב להגיע ל-32 מעלות לצד 35% לחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שאתמול התפרסמה הודעה על הקדמת כל מקצי התחרות בחצי שעה בשל תנאי מזג האוויר, הבוקר עולה האפשרות כי מקצים מסוימים יקוצרו. ממשרד הבריאות פנו לעיריית תל אביב וביקשו ממנה לשנות את זמני המירוץ, כך שאחרון הרצים יחצה את קו הסיום עד השעה שמונה וחצי בבוקר.

מארגני התחרות מסרו כי ייתכנו שינויים במסלולי המרתון בשל השרב הכבד אך הבהירו כי המירוץ לא יתבטל. "החלטה בדבר השינויים תתקבל בזמן הקרוב, ובכל מקרה תפעל העירייה בהתאם להמלצות משרד הבריאות", נכתב בהודעה.

לפני שנתיים: רץ נפטר ממכת חום

עינר, צעירה מתל אביב שאמורה הייתה לרוץ במקצה ל-10 ק"מ, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי על אכזבתה מן ההודעה על השינויים במרוץ. "זו עוגמת נפש גדולה כי התאמנתי קשה מאוד במשך כמה חודשים לקראת הריצה, אבל אין מה לעשות זה לא בשליטת המארגנים", אמרה.

אילן דניאל, שמתכנן להשתתף במירוץ, קרא למארגנים שלא לבטל את המרתון. "כל אחד צריך לקחת אחריות על עצמו. מי שחושב שיש לו סיכוי לשרוד את המרתון אחרי חודשים של אימון, זכאי לנסות. אם לא נצליח נעצור בלי שום בושה", הדגיש. 

גם טלי פרחי קראה שלא לבטל את המרתון והציעה להקדים את המירוץ: "רצי המרתון התאמנו זמן רב, אפשר להקדים אותו לשעה 4:00 אבל אנחנו לא מוכנים לביטול. אנחנו רוצים לסיים את הריצה בריאים ומוכנים להתחיל אותה מוקדם".

במרתון שהתקיים לפני כשנתיים מת אחד הרצים גבר בן 42, לאחר שנפגע ממכת חום במהלך הריצה. במרתון, שהתקיים אז בחודש אפריל, פונו 15 רצים לקבלת טיפול בבתי החולים בשל החום הכבד ששרר. בנוסף טיפלו הצוותים הרפואיים במקום בעוד כ-50 מקרים של התייבשות.