נעם וארז נהרגו בהתרסקות: "זה מצמרר, מחבקים את המשפחות"

סגן אלוף במיל' נעם רון מאורנית ורב-סרן במילואים ארז פלקסר מהרצליה הם שני טייסי חיל האוויר שנהרגו לפנות בוקר לאחר שמסוק הקוברה בו טסו התרסק בדרום. ביישוב אורנית מסרבים להאמין: "נעם באמת היה מלח הארץ, זו אבידה גדולה". חייל ששירת עם ארז: "תמיד הגיע עם רצון טוב לשרת"

"אבידה גדולה". נעם רון עם המשפחה (אלבום פרטי)

סגן אלוף במיל' נעם רון (49) מאורנית ורב-סרן במילואים ארז פלקסר (31) מהרצליה, שנהרגו לפנות בוקר כשמסוק הקוברה בו טסו התרסק בדרום, צברו במהלך השנים שעות טיסה רבות. "הם היו טייסים מאוד מנוסים ובעלי ידע רב", סיפרו עליהם בחיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באורנית כואבים היום את מותו של רון, נשוי לאלה ואב לשלוש בנות, והוא מוגדר כחלל הראשון מהיישוב. "זה מצמרר. כשאתה אומר מלח הארץ, רון באמת היה מלח הארץ - צנוע, עניו, מעורב חברתית, עומד על עקרונותיו ושותף לפורומים שעשינו יחד עם התושבים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש המועצה שלומי לנגר. ביישוב כינסו את צוות מחלקת הרווחה שהגיע לבית המשפחה.

רס"ן במיל' ארז פלקסר (אלבום פרטי)

"זהו יום עצוב לאורנית. הוא היה דמות מעורבת בתחומי החינוך, איש שמדביק באהבת הארץ, שאהב טיולים. זאת אבידה גדולה", הוסיף ראש המועצה. "אנחנו לא רגילים לסיטואציות כאלה ואנחנו מתכוונים לחבק את המשפחה ולסייע ככל שניתן".

"הוא היה החניך המצטיין בקורס הטיס והיה עם מוטביציה יותר גבוהה משל שלנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד עפר ברטל, ששירת איתו בקורס טיס 104. "הוא היה האחרון מאיתנו שנשאר לטוס בטייסת וביצע הרבה מאוד ימי מילואים ביחס לטייסים אחרים". לדבריו, הוא הקדיש הרבה מהזמן שלו לטייסת והיה נכון לבצע משימות בכל מצב ובכל שעה.

"הלב נודד אל המשפחות"

חייל שהכיר את רב-סרן במילואים ארז פלקסר סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "הוא תמיד היה מגיע לטייסת עם רצון גדול לשרת. זה ממש עצוב שככה אפשר ללכת, פתאום, ללא סיבה".

ארז ואשתו במהלך טיול (אלבום פרטי)

פלקסר למד גיאופיזיקה באוניברסיטת תל אביב והיה אמור להמשיך לתואר שני בפיזיקה במסלול דוקטורט. הוא היה בפרויקט המצטיינים של האוניברסיטה.

"מלח הארץ", נעם רון (אלבום פרטי)

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, סיפר כי "קצת לאחר חצות, צלצל הטלפון הנייד שלי. על הקו היה ראש לשכת הרמטכ"ל עם הבשורה הקשה על התרסקות מסוק קרב מסוג קוברה בטיסת אימונים. הלב והמחשבה נדדו מאותו הרגע אל המשפחות העומדות לקבל את הבשורה המרה".

נעם והמשפחה (אלבום פרטי)

תא"ל מרדכי הוסיף כי "לצד בירור הנסיבות ותהליך התחקיר הראשוני, אני בתחושה קשה ועצב גדול על לכתם בטרם עת של שני אנשי צוות האוויר הוותיקים והמנוסים שלנו".

אסון בחיל האוויר - סיקור מלא:

שני הרוגים בהתרסקות מסוק חיל האוויר 

מסוקי הקוברה: 4 התרסקויות במהלך השנים

חוקרי תאונות מעריכים: התאונה נבעה מכשל טכני