ניקיון פסח בתל אביב: מפנים את האופניים מהרחובות

לקראת חג הפסח נערכים בעיריית תל אביב יפו למבצע ניקיון מיוחד. "הלכלוך" במקרה הזה הוא זוגות האופניים שקשרו בעליהם למקומות אסורים לחנייה. אז אם קשרתם את האופניים שלכם לעמודי רמזור או תאורה, מהרו להזיזם רגע לפני שפקחי העירייה יגררו אותם, ממש כמו את הרכבים, היישר למחסן הציבורי

ניקיון פסח - גרסת עיריית תל אביב יפו: בימים הקרובים תצא העירייה במבצע חסר תקדים להסרת מכשולים המהווים הפרעה להולכי הרגל. חלק מן המכשולים האלה בהם נתקל הולך הרגל הם זוגות האופניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאור החלטה קודמת של העירייה למגר את תופעת קשירת האופניים במקומות העלולים להוות סכנה לעוברי הדרך כמו קשירת האופניים לעמודי רמזור, עמודי תאורה ועצים, מנצלים בעייריה את חג הניקיונות להגברת את פינוי האופניים הנטושים.

קשרתם את האופניים שלכם במקומות החוסמים את הדרך או אל חפץ אינו מיועד לכך? אתם מסתכנים בפינוי ללא התרעה מוקדמת ממש כמו הליך גרירת רכב.

בעלי האופניים המפונים יהיו רשאים ליצור קשר עם העירייה בבקשה לקבלת האופניים. בעיה מרכזית שעלולה להיווצר היא הוכחת הבעלות על האופניים.

למרות התופעה החיובית שלה אנו עדים של עלייה בשימוש באופניים בעיר, לא אחת חסרים מתקני עגינה מוסדרים בעיר, לעתים, זו הסיבה העיקרית שבעטיה נאלצים רוכבי העיר לקשור את האופניים שלהם לריהוט הרחוב. "ברוב הפעמים שאני מגיע ליעד מסוים בעיר, אני מתקשה למצוא מתקן של העירייה כדי לקשור את האופניים שלי. ברחוב שלי אין מתקנים כאלו בכלל", סיפר תושב העיר אלון סבן לחדשות 2 באינטרנט.

בעיריית תל אביב מדגישים כי הם מעודדים שימוש באופניים ברחבי העיר. לצורך כך נסללו למעלה מ-120 ק"מ של שבילי אופניים לרווחת הרוכבים והותקנו כ-2,000 מתקני עגינה והוקם השירות "תל-אופן" להשכרת אופניים.