אביו של יונתן סנדלר ז"ל: "זו הייתה השנה הקשה בחיי, אבל יש בי תקווה"

במלאת שנה לטבח בבית הספר היהודי בטולוז, בו נהרגו אב ושני בניו, ובתו הקטנה של מנהל בית הספר, נערכה אתמול אזכרה לבני משפחת סנדלר ז"ל. אביו של יונתן שנרצח: "הם לא איתנו, אבל תמיד איתנו"

שנה חלפה מאז נכנס לבית הספר היהודי בטולוז מחבל רכוב על קטנוע, שירה למוות ביונתן סנדלר, בשני בניו אריה וגבריאל ובילדה מרים מונסונגו ז"ל. אתמול נערכה האזכרה לזכרם של הנספים במלאת שנה לפיגוע שקיפח את חייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יום השנה הראשון לזכרם של בני משפחת סנדלר שנרצחו צוין אתמול בבית כנסת הגר"א בירושלים. במסגרתו, התאספו בני משפחת סנדלר הכואבים לתפילות ודברי הספד. בין הנוכחים במקום היו גם אלמנתו של יונתן ז"ל, אווה, ואביו סמואל.

"היום זה יום הזיכרון לבני ולנכדיי, גבריאל ואריה שנהרגו במתקפה בטולוז. הם קבורים בגבעת שאול ואנחנו הולכים להתפלל שם", אמר האב והסב השכול שהגיע עם יתר בני המשפחה מצרפת לצורך קיום האזכרה. "זו הייתה השנה הקשה בחיי. מצד אחד הם לא כאן, לא איתנו. מצד שני, יש אזכורים ותמונות בעיתונים כל הזמן", אמר בכאב.

עם זאת, הסב והאב הכואב הצליח בכל זאת להביע תקווה לימים טובים יותר. "אני שואב תקווה ממעשיה של אווה. כשראיתי כל מה שהיא עשתה בשביל הילדים, זה הפיח בי תקווה ואמונה", הוסיף סנדלר.

לציון יום השנה לטבח, נשיא המדינה שמעון פרס ייפגש בתחילת השבוע עם ראשי הקהילות היהודיות והמוסלמיות בטולוז. היום הוא צפוי להיוועד עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד בארמון האליזה.

רצח את הילדים בדם קר - וביצע וידוא הריגה

ב-19 במרס 2012, סמוך לשעה 8 בבוקר, הגיע המחבל ממוצא אלג'יראי, מוחמד מראח, אל שערי בית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז. הוא הגיע רכוב על קטנוע, וכשירד ממנו החל לפתוח באש לעבר הנוכחים במקום. הרב יונתן סנדלר נורה למוות כשניסה לגונן על שני בניו הצעירים אריה בן ה-6 וגבריאל בן ה-3, שנהרגו אף הם בפיגוע.

המחבל נכנס לחצר בית הספר והמשיך לירות, כשהוא רודף אחרי קורבנותיו אל תוך הבניין. הוא נתקל במרים מונסונגו בת ה-8, בתו של מנהל בית הספר, וירה בראשה מטווח אפס. מיד לאחר מכן שב לקטנועו ונמלט מהמקום.

כעבור מספר ימי מצוד, נלכד המחבל וביתו שבטולוז כותר על ידי המשטרה. מראח נהרג כעבור 32 שעות בהן התבצר בדירתו, במהלך פשיטת המשטרה הצרפתית על ביתו.