עכו: מפגינים נגד מגורי ערבי בשכונה

התופעה המכוערת הזו מתפשטת, או אולי רק נחשפת, גם בערים נוספות: בשכונה אחת בעכו התארגנו תושבים זועמים נגד אחד מאנשי השכונה שכל "חטאו" שמכר את ביתו לדייר ערבי. "לך אתה תגור איתו", הוא אמר לכתבנו שהפגיש בין השניים. צפו במפגש הטעון

"קח אותו ותגור איתו אתה" - כך אמר לעיני מצלמת חדשות 2 גבי, נציג ועד שכונת הכרם בעכו, כשמולו שכן ערבי חדש, פיראס עלי, שקנה באזור דירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה נמשך כבר מספר ימים ברציפות ואיש לא עושה דבר: 200 שכנים זועמים מפגינים בניגוד לחוק מול ביתו של קצין משטרה דתי ש"העז", לדבריהם, למכור ביתו לערבי. "אין לנו בעיה עם אף אחד, יש לנו בעיה עם המוכר", סיפרו בשכונה.

הסטטוס שהופץ בפייסבוק (חדשות 2)

השכנים שסירבו לקבל ערבי לשכונה, הקימו קבוצה בפייסבוק בשם "עכו שלנו", שם נכתב כי "דירה שנמכרת למשפחה ערבית לא תחזור לעולם לידיים יהודיות. אנחנו בעצמנו יוצרים גטו יהודי בשיכון וזה רק בגלל שחלק מהיהודים אינם נחושים ומוכרים את עצמם ואת האינטרס הציוני בשביל בצע כסף".

"מתי שאנשים קנו פה את הבתים מהקבלן עבאדה, הוא בא ואמר להם לפני שבנו שהולכים לבנות פה שכונה ציונית-דתית אז כל האנשים מהמגזר הדתי באו וקנו פה", סיפר יגאל, אחד השכנים. בינתיים השכנים לאתר שכנים חדשים ולגרום להפרת החוזה בין פיראס למי שמכר לו את הדירה.

פיראס עלי. "עדיין מופתע" (חדשות 2)

הדייר המום: "מאיפה כל הגזענות הזאת?"

"עד עכשיו אני עדיין מופתע מהדברים האלה. אני לא מבין מאיפה נובעת כל הגזענות הזאת ובאמת אני רוצה בסך הכל שקט לעיר הזאת", סיפר פיראס לחדשות 2. "אני לא רוצה שיחזרו כל המהומות שהיו לפני 3 שנים. באתי כדי לגור בשלום, ורציתי להראות לאנשים אצלנו שאנו יכולים לגור בדו קיום".

מהמשטרה נמסר בתגובה שמדובר באסיפת דיירים שלא הפרה את הסדר. למרות זאת, השוטרים נכחו במקום.