התקרה קרסה – בניית המנהרות בצפון נעצרה

בעקבות תאונה בה קרסה תקרה בעבודות לבניית מנהרה בצפון, נפצעו שני עובדים מסין קשה וקל. באופן חריג הוחלט להפסיק את העבודות ולפתוח בתחקיר. החשד: האירוע נגרם בשל הידרדרות סלעים כתוצאה מפיצוץ

בניית המנהרה. ארכיון (חדשות 2)

בעומק של כ-800 מטרים, קרסה תקרה במנהרות גילון הנבנות בימים אלה בין עכו לכרמיאל. כתוצאה מהקריסה שהתרחשה שלשום, נפצעו שני עובדים זרים מסין באורח קשה וקל ופונו לבית החולים. בעקבות המקרה נעצרו באופן חריג העבודות במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם קבלת ההודעה על התאונה, הגיעו מפקחי משרד התמ"ת למקום, כדי לחקור את נסיבות האירוע. בנוסף, הוחלט להוציא צו בטיחות האוסר על ביצוע כל עבודות בקרבת חזיתות ארבע המנהרות, עד לקבלת תכנית בטיחותית של תכנון ביצוע הפיצוצים המיועדים במקום והקמת תמיכות מתאימות.

בנוסף, הוצא צו האוסר כל שימוש במתקן ההרמה שניזוק כתוצאה מקריסת התקרה, עד לתיקונו ובדיקתו היסודית על ידי בודק מוסמך למכונות הרמה. במקביל, בימים אלה נערכות עבודות מנהור סמוך למקום, שם מבוצעים עבודות פיציצום כדי לזרז את עבודות המנהור. במשרד התמ"ת הדגישו כי עבודות הפיצוצים מבוצעות על ידי מפוצצים מקצועיים, ובהתאם להיתר של משרד התמ"ת.

מחברת נתיבי ישראל שאחראית על העבודות נמסר בתגובה כי "כריית מנהרות גילון מבוצעת בהתאם להוראות הבטיחות המחמירות ביותר. האירוע המדובר, נגרם בשל הידרדרות מקומית. עם זאת, החברה רואה את האירוע בחומרה והועבר על כך דיווח למשרד העבודה והרווחה. החברה הנחתה את הקבלן לרענן את הוראות הבטיחות והעבודות יתחדשו מייד לאחר תחקיר המקרה והסקת המסקנות".