רב הישיבה בירושלים: "התקיפה היא בושה וחרפה לנו"

במשטרה חושדים כי תלמידים מישיבת ירושלים לצעירים, היו מעורבים בתקיפת המורה הערבייה אתמול. רב הישיבה תדרך הבוקר את תלמידיו בהתאם. "אני מאוד מתבייש ומתנצל", הבהיר לחדשות 2 - אך אמר כי לא כל התלמידים "שיתפו פעולה". המורה שהותקפה: "התופעה מתגברת". צפו

פרשת תקיפת המורה הערבייה: רב ישיבת ירושלים לצעירים, שכמה מתלמידיה חשודים ביידוי האבנים לעבר שתי מורות, התנצל הערב ואמר בריאיון ל"שש" עם ערד ניר כי הוא חש "בושה וחרפה" לאור המעשה. בעקבות המקרה החמור, הוא קיים שיחות הבוקר עם תלמידיו, כדי לוודא שמעשים מעין אלה לא יישנו. במקביל, בית משפט השלום בירושלים האריך היום ביממה את מעצרו של הנער בן ה-16 שנעצר בחשד למעורבות במקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מאוד מתבייש ומתנצל, כל התנצלות ראויה על הפגיעה באישה, שבאה בתום לב ונתקלה בכאב הגדול הזה, אני כולי בושה וחרפה על הדברים האלה", אמר רב הישיבה. "אני צריך להיכנס למהלך חינוכי גדול ולכן אחרי התפילה העברתי מסרים ברורים שהישיבה לא יכולה להסכים לדברים כאלה. מי ששייך לישיבה הזאת לא בעסק הזה ומי שבעסק הזה לא יהיה בישיבה הזאת".

עם זאת, כשנכנס לכיתות הוא נתקל בתגובות מעורבות מצד תלמידים שניסו לתרץ את המעשה, וטענו בפניו כי גם ערבים תקפו אותם בעבר: "הדברים הם מאוד מורכבים. חלק מהתלמידים שיתפו פעולה וחלק מרגישים חרדה, חשש וכאב. אנחנו לא יכולים לפתור את כל המתח הלאומי בין האומות".

המורה שהותקפה: "התופעה מתגברת"

סוהא אבו זמירו, המורה הערביה שהותקפה, קיבלה חיזוקים רבים מאז המקרה. בריאיון לחדשות 2, היא אמרה כי חייבים להילחם בתופעת הגזענות שמתגברת לאחרונה.

"נתקלתי בדברים כאלה, אבל זה לא היה ברמה הזאת", ציינה אבו זמירו. "הכל מגיע מהבית. איך מחנכים את הילדים שלנו, לא חינכו אותי לשנוא יהודים וגזענות - וכך אחנך את הילדים שלי". לדבריה, הלקח הוא לא להיות קיצוניים ואסור להסתכל על בני האדם כיהודים או ערבים: "כולנו שווים, ואסור לשפוט את הילדים לפי זה". היא הדגישה כי למרות המקרה הקשה, היא תחזור ללמד בבית ספרה ברמת השרון.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה ש"ביום ראשון הקרוב תוקדש שעת לימודים לדיון על מניעת תופעות מעין אלו ועל השלכותיהן ההרסניות על החברה ומנגד על החשיבות שבשמירת כבוד האדם. המשרד יעלה חומרים בנושא לאתר. המנכ"לית דלית שטאובר שוחחה הערב עם המורה מהמגזר הערבי שהותקפה והביעה את צערה על אירוע התקיפה ועל הפיכתה לקורבן של גזענות. המנכ"לית ציינה, כי מדובר בשנאת חינם ותופעה שיש לעקור מן השורש".

רב הישיבה. "מתנצל" (חדשות 2)

המפכ"ל: לא נבליג על התקיפות

במהלך הערכת מצב שבועית שקיים הבוקר, התייחס מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו לגל התקיפות הלאומניות שבוצעו לאחרונה ברחבי הארץ ואמר כי משטרת ישראל לא תעבור לסדר היום על מקרים כאלה ותפעל להביא את האחראים לדין.

"מדובר בתופעה נפשעת ובזויה", אמר רב-ניצב דנינו. "נמצה מול המעורבים במקרים האלה את החקירה ואת מלוא חומרת הדין". המפכ"ל הדגיש: "זוהי תשובתנו הניצחת לכל גילוי וביטוי של גזענות וזו הדרך לבער את התופעה".