גם השנה - הגולשת לי קורזיץ אלופת עולם

בפעם הרביעית בקריירה, ובפעם השלישית ברציפות, זכתה היום הגולשת הישראלית באליפות העולם. התואר הובטח לה עוד לפני שיוט המדליות, זאת בשל הפער הגדול מהמקום השני. ולא רק היא - ייתכן שלצידה של קורזיץ, תעמוד גולשת ישראלית נוספת שעשויה לזכות בתואר סגנית אלופת העולם: מעיין דוידוביץ'

ממשיכה לעשות נחת. קורזיץ, ארכיון (רויטרס)

גאווה ישראלית: לי קורזיץ היא אלופת העולם בפעם הרביעית בקריירה, ובפעם השלישית ברציפות. היא מדורגת כעת ראשונה בהפרש של 21 נקודות מהמדורגת שנייה בטבלה, מעיין דווידוביץ'. לכן התואר מובטח לה, ובכך למעשה, הפכה קורזיץ את שיוט המדליות מחר לחסר חשיבות מבחינתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קורזיץ ניצחה את השיוט הראשון היום כשבעקבותיה הגיעה דוידוביץ' למקום השני, ולאחר שהבריטית בריוני שואו סיימה במקום ה-11. בשיוט האחרון קורזיץ סיימה במקום ה-18, אבל מאחר שזה היה השיוט הפחות טוב שלה בתחרות, ניתנה לה את האפשרות לוותר עליו, ובכך לקבוע עוד לפני שיוט המדליות שהיא אלופת העולם.

מעיין דוידוביץ' מדורגת שנייה בפער של שלוש נקודות מהבריטית, ו-14 נקודות מהצרפתייה המדורגת רביעית. משמעות הדבר היא ששיוט המדליות יהיה מבחינתה מלחמה גדולה על הזכות לעמוד לצידה של קורזיץ על דוכן המדליות.

חדשות טובות גם בקרב הגברים: לשחר צוברי ולנמרוד משיח היה שיוט אחד טוב מבין השניים היום. צוברי סיים חמישי בשיוט הראשון, ומשיח סיים שלישי בשיוט השני. משיח מדורג כעת במקום הרביעי, אחרי עשרה שיוטים, עם מספר נקודות זהה לזה שבמקום השלישי ובמקום החמישי. צוברי לעומתו, מדורג במקום השביעי בהפרש של 16 נקודות ממשיח, כך שנראה כי המלחמה האמיתית מחר תהיה של משיח, במטרה לזכות במדליה.