פעילי זכויות בע"ח: "נחריף עוד את הפעולות שלנו"

אחת הפעילות שהשחיתו את המזרקות בתל אביב, מסבירה את המניעים לפעולתה. "המטרה שלנו הייתה להזכיר למי שאוכל בשר שהאוכל שלו עובר זוועה. אנחנו אוכלים בשר כי אנחנו יכולים. אנו פועלים שכולם יפסיקו לאכול בשר. המעשה אינו אלים בעיני, הרי אפשר להתקיים בלי אוכל מהחי", ומתחייבת: "פעולות נוספות בדרך"

אחרי ההשחתה של המזרקות בתל אביב, אחת הפעילות שביצעה את המעשה הבוקר אומרת לחדשות 2 באינטרנט כי "אנחנו מתכוונים להחריף את המאבק שלנו. לא נוותר ואף נגביר את הקצב. מבחינתו פעולה כמו השחתה של מסעדות שמגישות בשר זו אינה אלימות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעילה לקחה חלק בהשחתה של ארבע מזרקות בתל אביב. "שפכנו צבע אדום כדי לדמות דם, השארנו ראשי בקר כדי להראות לאנשים מה הם אוכלים. הגרפיטי שציירנו - 269 - הוא סמל המאבק הבינלאומי שלנו".

"המטרה שלנו הייתה לגרום לאנשים סביבנו להבין שהאוכל שנכנס לנו לצלחת עובר זוועה. יש לו פנים ותחושות ורגשות. אנחנו רוצים לעצור את הזוועה שמתרחשת כל יום". על הפעולה שביצעה הבוקר אמרה: "אני לא מפחדת להיקשר לזה, המעשה שעשינו לא אלים בעיני. פרובוקטיבי כן, קיצוני כן - אני לא מפחדת להיקרא קיצונית. המטרה הייתה לעשות פרובוקציה כדי להזכיר לאנשים מה הם עושים".

"המטרה שלנו היא שכולם יפסיקו לאכול בשר"

"המטרה שלנו היא שכולם יפסיקו לצרוך מוצרים מן החי, בעלי החיים לא כאן לשימושינו האישי. אנחנו רוצים רק להגן עליהם מפני אוכלי הבשר. אנחנו רוצים להגיד מספיק לטבח גם אם זה מעמיד אותנו בסיכון". לדעתה בני האדם לא יודעים מאין האוכל שלהם מגיע: "בקר, עוף - זאת מכבסת מילים, אוכלי הבשר נמצאים במקום שנוח להם, כי הם מתעלמים. הרצח נעשה מרחוק ואנחנו רק אוכלים".

מיצג הזוועה בת"א, הבוקר (אלון בן דוד)
"בני האדם אוכלים בשר כי אנחנו יכולים אנחנו יכולים. הרי אפשר להתקיים ללא האוכל מהחי. אני לא יכולה להיכנס לסופר, ללכת למסעדה לקחת את הבן שלי לגן בלי לפגוש גופות של בעלי חיים בדרך, לדאוג כל הזמן שלא יאכלו אותם", היא אומרת. "שום דבר שיש לו מערכת עצבים לא ראוי לאכילה", היא מדגישה.

"צורך רפואי אינו מצדיק ניסויים בבעלי חיים"

כאמור היא מתחייבת שהמאבק רק יחריף, ופרובוקציות נוספות בדרך. "אסור מבחינתי לבן אדם לגזור חיים של מישהו אחר, מי שאוכל בשר זה בדיוק מה שהוא עושה. אני מבטיחה שלא תהיה אלימות פיזית כלפי אף אדם, זה לא יהיה. להשחית מקומות שמגישים בשר זו אינה אלימות בעיני".

הפעילה כצפוי מתנגדת לכל ניסויים על בעלי חיים, גם ניסויים רפואיים. "בעלי החיים לא נועדו לשימוש שלנו בשום צורה, גם אם אומר לפתח את המדע בצרכים אחרים. המחקרים שהגיעו מבעלי חיים עשו נזקים רבים לבני אדם. הסיבה היחידה שממשיכים לעשות מחקר על בעלי חיים זה כדי לעשות כסף ממעבדות ומחוות גידול. גם הצורך הרפואי הוא אינו רלוונטי בעיני".