אחות הספר שנרצח: "לא היו לו אויבים"

רוזה אורן, שאחיה יוסף דב נרצח על פי החשד בידי דב תגר אתמול בחיפה מספרת על אדם אהוב וחברותי. "פשוט אי אפשר לעכל לאבד אח כזה, שאכפת לו מכולם ותמיד מוכן לעזור". לדבריה, "אנחנו לא יודעים מה קרה, המשטרה לא אומרת לנו כלום"

"בן אדם שאהב לחיות", יוסף דב (חדשות 2)

יממה לאחר הרצח המשולש מהקריות, בני משפחתו של הספר יוסף דב, חברו של דב תגר שנמצא ללא רוח חיים במעלית, מתקשים להתמודד עם הבשורה הקשה שקיבלו. "פשוט אי אפשר לעכל אובדן של אח כזה", אמרה היום אחותו של דב לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

""זה היה בן אדם שהיה תענוג לשבת איתו, לשוחח איתו, בן אדם שעוזר, בן אדם ששואל, בן אדם שאכפת לו מכולם", סיפרה האחות רוזה אורן, "זה שוק כי הוא בן אדם שאוהב לחיות. לא היו לו אויבים, הוא היה ספר במשך 27 שנים. אנחנו עדיין לא יודעים מה קורה", היא העידה, "המשטרה לא מספרת לנו כלום. הוא פגש את אחי ואחרי שעתיים כבר נרצח. זהו, הוא והרוצח הלכו לשתות כוס קפה, כי הם היו חברים".

"זה דוד כל כך טוב, שרצה טוב, לכולם", סיפר גם אחיינו של יוסף, רפי אורן, "לא היה לו שום סכסוך, שום רקע רומנטי. הוא ספר, היו לו המון לקוחות, המון ידידות. הוא היה בן אדם טוב, שעזר. זה היה פשוט מעשה קנאה כנראה, וזה מה שעלה בגורלו. כנראה הוא נתפס בסיטואציה הזו. לא היה לו קשר רומנטי, שום דבר. זה לא נתפס עדיין. אנחנו לא רוצים לעכל את זה".

"קודם כל הוא בנאדם מקסים, שעוזר, תומך, מקשיב. אפשר להגיד שהוא עזר לכולם בשעת צרה", אילנה טייב, חברת ילדות של יוסף, שגם כינתה אותו בשם חיבה לכל אורך דבריה. "סוסו הוא ישר, אמין", סיפרה טייב, "סוסו הוא בנאדם שאין מצב שילך עם אשה אחרת או יעשה דברים מהסוג הזה".

ב-2010 כבר הוגשה נגד תגר תלונה

לדב תגר, החשוד ברצח שלושה בני אדם אמש בקריות, אמנם לא היה רקע פלילי, לטענת המשטרה, אך ממסמכים שמתגלים כעת והגיעו לידי אתר "קריות באינטרנט", נראה שכבר הוגשה נגדו תלונה בעבר על עבירות אלימות כחלק מסכסוך שכנים. במשטרה מסבירים: "מדובר בתלונה אחת שנסגרה מחוסר ראיות".

השכן התלונן: "איומים, תקיפה והיזק לרכוש" (קריות באינטרנט)

בשנת 2010 התקבלה במשטרה תלונה נגד דב תגר, שנקרא בעבר דב תורג'מן. בין היתר טען אחד משכניו כי תגר אינו יציב, עושה שימוש בסמים, מאיים ואף תקף בעבר שכנים במוט ברזל. על פי מסמך משטרתי ניתן לראות כי התלונה שיוחסה לו הייתה בגין איומים, תקיפת שווא והיזק לרכוש במזיד.

כמו כן, הגיעה התלונה גם ללשכתו של ראש עיריית קריית ים, שמואל סיסו, שפנה גם הוא למשטרת זבולון בבקשה שיבדקו את התלונה. במשטרה הסבירו היום לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בתלונה אחת שהוגשה על רקע סכסוך שכנים, ונסגרה מחוסר ראיות.

התלונה הגיעה גם לראש עיריית קריית ים (קריות באינטרנט)

ייתכן והתלונה הוגשה במסגרת תביעה אזרחית, בה נתבע תגר על ידי אחד משכניו. בית המשפט הוציא בעבר נגד תגר צו למניעת הטרדה מאיימת, האוסרת עליו לאיים על שכניו או לגרום להם נזק.

"הם היו זוג שקט, תגר היה קנאי"

שעות ספורות לאחר הרצח המשולש הערב בקריות, ניסה מכרהּ של חטואלה קוזניצוב, בת 40, שנדקרה למוות יחד עם בנה על ידי בן זוגה דב תגר, בן 46לשפוך אור על הרקע למעשה וסיפר על יחסיה עם החשוד ברצח.

"היינו ידידים טובים", סיפר רוברט בן-סימון בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הם היו זוג שקט והיא לא סיפרה לי הרבה על הזוגיות שלה עם דב. מדובר באישה ששומרת על פרטיותה בקנאות. גם היא וגם בנה היו אצלי בני בית".

"לפני עשרה ימים נפגשנו בסופרמרקט", סיפר השכן על פגישתו האחרונה עם חטואלה ודב. "היא לא רצתה לדבר איתי וביקשה ממני להיות בשקט כי חבר שלה נמצא בקרבת מקום, כנראה שהוא היה קנאי ליחסים שלהם", אמר. "היא הורתה לי להסתלק מהמקום כדי שדב לא ישמע שהיא מדברת איתי".

בן-סימון הוסיף, כי הוא נדהם לשמוע על הרצח של שכנתו האהובה: "לא הייתי מצפה לדבר כזה בחיים. היא אהבה את בנה בכל מאודה וגידלה אותו לבדה. הם חיו בצניעות ובדוחק".