מכריו של החשוד ברצח: "ידענו שהוא יגמור בכלא או בקבר"

מכריו של דב תגר, שיצא אתמול למסע הרצח המשולש בקריות, סיפרו הבוקר על אורח חייו והצביעו על כך שייתכן והיה מעורער בנפשו. "היו לדב ויכוחים עם שכנים על דברים קטנים, התרעמויות על הדברים הכי פשוטים בעולם". עוד העידו על מערכת היחסים בין תגר לחטואלה קוזניצוב ז"ל, אותה רצח אמש

עדויות חדשות בפרשת הרצח המשולש בקריות מצביעות על אישיותו הבעייתית של החשוד דב תגר: יום לאחר שרצח את זוגתו לחיים, את בנה בן ה-17 ואת חברו הטוב, סיפרו מכריו של תגר בתוכנית הבוקר של "קשת" על אופיו הבעייתי ועל החשש שיסיים את חייו מאחורי הסורגים כתוצאה ממעורבות במעשה פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הכתובת הייתה על הקיר", סיפרה יעל גרבויס חפץ, שכנה ומכרה של דב תגר והספר יוסף דב, שגופתו נמצאה במעלית באזור התעשייה בחיפה לאחר שנורה על ידי תגר. "תמיד היו שיחות ביני לבין יוסף, על זה שדב קצת מעורער בנפשו", אמרה. "היו לו כל מיני ויכוחים עם שכנים, התרעמויות על הדברים הכי פשוטים בעולם. פשוט אמרנו שהאדם הזה יגמור או בכלא או בקבר".

"דב ויוסף הכירו הרבה מאוד שנים והיו חברים מאוד טובים. היו כמה פעמים שיוסף אמר לי שהוא מרחם על דב", המשיכה לתאר חפץ. למרות חברותם ההדוקה, נראה שלא פעם פרצו ביניהם גם סכסוכים. "היו להם ויכוחים ברומו של עולם", העידה המכרה.

מסע הרצח - ככל הנראה על רקע רומנטי

בעדותה של חפץ, היא מתארת שהקשר בין תגר לזוגתו, חטואלה קוזניצוב ז"ל, היה קשר זוגי הדוק - מה שככל הנראה מחזק את אחת מהערכות המשטרה, לפיהן היא נרצחה עקב התקף קנאה שיצא משליטה. "חטואלה הייתה אחת הידידות הכי טובות. יוסף הכיר אותה לדב לפני שנתיים וקצת ומאז ראיתי אותם ביחד. הם הסתובבו מחובקים, יד ביד - הכיז וג מלאכים שבעולם", סיפרה.

עם זאת, טענה כי לעולם לא הייתה מעלה על דעתה שהזוגיות שלהם תסתיים ברצח. "בחיים לא יכולתי להעלות בדעתי שדבר כזה יקרה. אני מכירה את דב באופן אישי ואני יודעת שהוא לא היה עושה את זה", אמרה.

מכר נוסף של השניים, אבי שווילי, סיפר שהוא היה המום כששמע על מעשי הרצח - ועל מי שאחראי להם. "לא הכרתי את דב כבן אדם שמסוגל לבצע משהו כזה. אני בהלם מהעניין הזה ובשוק טוטאלי. פשוט לא האמנו שקרה דבר כזה".

זירת הרצח, אמש (חדשות 2)

תגר רצח שלושה - ושם קץ לחייו

מקרי הרצח וההתאבדות בקריות התבררו כמסע קטל של איש אחד. על פי ממצאי חקירת המשטרה - דב תגר, מאבטח תושב חיפה בשנות ה-40 לחייו, הגיע אתמול אחר הצהריים לדירתו ומצא שם את שלושת ההרוגים. מסיבה שעדיין לא ברורה למשטרה הוא שלף סכין ודקר את שלושתם למוות.  מדובר בחברתו לחיים של הרוצח ובבנה מנישואיה הראשונים, בן 17 ובחברו הספר דב יוסף, בן 52, שגופתו נמצאה במעלית הבניין.

לאחר המקרה נמלט תגר מהדירה והלך לאסוף את אקדחו שמשמש אותו לעבודה בחיי היומיום. המשטרה דלקה בעקבותיו עד שלבסוף, בקריית אתא, הוא הסתגר ברכבו ושם קץ לחייו באמצעות אותו אקדח.

הדרמה החלה סמוך לשעה 16:30, אז דווח על מציאת גופתו של יוסף דב, ספר בן 52 תושב קריית ים בתוך מעלית בבנין מגורים בקריות. אחר כך התנהל המרדף אחר החשוד ברצח, שנגמר כאמור בהתאבדותו של המאבטח. בעוד השוטרים מתרכזים בזירת ההתאבדות התקבל דיווח על מציאת שתי גופות נוספות, של אישה וגבר בשנות ה-30 לחייהם ללא רוח חיים בדירתו של הצעיר.

"הגענו לזירה וזיהינו את החשוד ברצח כשהוא בתוך הרכב", סיפר מפקד משטרת זבולון, ניצב-משנה אילן סנדל, לחדשות 2. "כשהגענו על מנת לעצרו - הוא ירה בעצמו. מחקירה ראשונית עלה כי כלי הירי זהה לאקדח שבו בוצע הרצח שעתיים לפני כן", ציין, והוסיף כי "מצלמות האבטחה איששו את הקשר בין שני הגברים".