הרב פרומן הלך הערב לעולמו בגיל 68

רב היישוב תקוע ואחד מפעילי השלום הידועים ביותר, שנפגש בעבר עם מנהיגים פלסטינים דוגמת יאסר ערפאת ושייח' אחמד יאסין - נפטר אמש לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא הותיר אחריו אישה ועשרה ילדים. הלוויתו תתקיים היום בשעה 12:00

נפטר בגיל 68. הרב פרומן (מתוך ויקיפדה)

הרב מנחם פרומן, רבהּ של היישוב תקוע הלך אמש לעולמו בגיל 68 בתום מאבק ממושך במחלת הסרטן. הרב פרומן היה איש רוח ואחת הדמויות הבולטות והייחודיות ביותר שפעלו לקידום תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לשם מטרה זו הוא נפגש לעיתים תכופות במהלך השנים עם דמויות בכירות ושנויות במחלקות בעולם הערבי כולו ובהנהגה הפלסטינית בפרט, בהן גם יושב-ראש הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת והשייח אחמד יאסין, ואף המריא לטורקיה כדי להיפגש עם ראש הממשלה רג'פ טאיפ ארדואן ולדון עמו בפרשת משט המרמרה.

במהלך חייו, החזיק הרב פרומן בעמדות ייחודיות בכל הנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני, וטען כי הפתרון צריך להיות מבוסס על ערכים דתיים ושלום בין העמים יתרחש רק באמצעות מנהיגים דתיים.

לפני כשנתיים וחצי אובחן הרב כחולה בסרטן המעי הגס - ואמש נפטר. הוא הותיר אחריו אישה, האמנית הדסה פורסמן, ועשרה ילדים. הלוויתו תתקיים היום בשעה 12:00 בבית העלמין שביישובו.