השוחט לא עובד קבלן? המפעל הושבת

חברת קבלן, בה הועסקו שוחטים ומשגיחי כשרות, פעלה משפטית כדי למנוע את העסקתם ישירות על ידי חברת "מילועוף". בית המשפט הורה לעצור באופן זמני את העסקת השוחטים ללא חברת הקבלן, ובמחאה על ההחלטה הודיעה ההנהלה על הפסקת עבודות השחיטה

אילוסטרציה (רויטרס)

העסקה פוגענית במפעל העופות? הנהלת "מילועוף" הורתה היום (רביעי) על השבתת העבודה, לאחר שנמנע למהם להעסיק שוחטים ומשגיחי כשרות בהעסקה ישירה. בית המשפט החליט להתערב בהסכם בין המפעל לעובדים ולהוציא צו מניעה זמני נגד ההעסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילת הסיפור לפני מספר שבועות, כאשר הסתיים ההסכם בין המפעל לבין חברת הקבלן, דרכה הועסקו השוחטים ומשגיחי הכשרות. ביום חמישי שעבר הגיעה הנהלת מילועוף להסכם עם נציגי השוחטים והמשגיחים על העסקה ישירה, בתנאים של ההסכם הקיבוצי הקיים עם עובדי החברה הנוספים.

את ההסכם ניסתה לסכל החברה הקבלנית, בה הועסקו השוחטים קודם לכן: חברת הקבלן הגישה בקשה זמנית לעצור את יישום ההסכם. בית משפט השלום בחיפה דן בעתירה, למרות שהעובדים לא נכחו בדיון, והשופט נתן צו זמני וקבע כי "מילועוף מנועה מלהעסיק את העובדים".

הנהלת מילועוף, אותה ייצגו עו"ד טל עינת בן אריה ואיתמר ענבי ממשרד ש.פרידמן ושות', ערערה על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בחיפה, והדיון בנושא יתקיים רק מחר. על כן, הודיעה ההנהלה, לא תתקיים שחיטה במפעל עד שיוסר צו המניעה.

בערעור ההנהלה לבית המשפט המחוזי נכתב: "אין זה מתקבל על הדעת כי יישומה של החלטה שיפוטית אחת יסוכל על ידי אחרת, ועוד המסגרת 'צו ביניים', לפני שנתקיים דיון ממצה בעניין". עוד מחו פרקליטי החברה על כך ש"החלטה המשפיעה באופן מהותי על זכויות העובדים תינתן בלי שצד זה צורף לדיון, אליו לא זומן, והביע את עמדתו".