על גבול מצרים: חיילים הצילו ינשוף פצוע

במבצע לילי של ממש, יצאו כוחות הרפואה של הנח"ל להציל ינשוף פצוע שמצאו הלוחמים על כביש סמוך לגבול מצרים. הם שמרו עליו כל הלילה, חיממו, והשקו אותו במים - ובבוקר הוא התאושש. "אם היינו משאירים אותו בכביש הוא היה מת מקור", סיפר לחדשות 2 Online קצין הרפואה הגדודי. הינשוף ככל הנראה נפגע מרכב

הינשוף הפצוע (מתן חצרוני)

סיור שגרתי של כוח נח"ל אמש (שלישי) סמוך לגבול מצרים, הסתיים במבצע להצלתו של ינשוף פצוע שנמצא שרוע על הכביש. בסופו של דבר הוכתר המבצע בהצלחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום פעילות שביצע אמש גדוד 931 של הנח"ל באזור בני נצרים, הבחינו מספר לוחמים בבעל כנף המוטל על הכביש. כשירדו לבחון את הממצא מקרוב, גילו החיילים להפתעתם כי מדובר בינשוף קטן ששכב על הכביש כמעט ללא תנועה כשהוא פצוע וחלש מאוד.

הכוחות הזעיקו למקום את אנשי מחלקת הרפואה בפיקודו של קצין הרפואה הגדודי, סגן ד"ר ניר צור, שהחלו לטפל בדורס הפצוע בניסיון לייצב את מצבו. החובשים פינו את הינשוף למרפאה בכרם שלום, שם הניחו אותו בארגז עם שקיות חימום ואף הדליקו עבורו מזגן בניסיון להשיב לו את חום גופו.

מחיילים למצילים (מתן חצרוני)

בשלב הבא התקשר ד"ר צור לידידתו, וטרינרית במקצועה, שהנחתה אותו כיצד להטיב את מצבו של הינשוף. במקביל עדכן הרופא את מפקד הגדוד במבצע הקטן להצלת הינשוף. "שיהיה לכם בהצלחה", הוא איחל להם. מ-22:00 בלילה ועד 04:00 במשמרות, שמרו החיילים על הינשוף. הם חיממו אותו והשקו אותו באמצעות מזרק עם מים, ואז בעזרת מים עם סוכר, והוא התאושש לאט לאט.

"היום בבוקר הוא היה נראה הרבה יותר טוב אז התקשרנו לנציג של רשות שמורות הטבע והגנים והוא אסף אותו", הוסיף צור, שיצא לו לטפל במבצע "צוק איתן" בשני כלבים של יחידת עוקץ שנפצעו. "אם היינו משאירים אותו שם הוא היה מת ולא היה שורד את הקור, הרגשנו מחויבות לעזור לי כי מדובר בבעל חיים שנפגע מאדם".