פרטנר תשלם 400 אלף שקלים ללקוח שחלה בסרטן

למרות שבית המשפט דחה את התביעה שהוגשה נגד מפעילת רשת אורנג', החליטה הנהלת פרטנר לשלם מאות אלפי שקלים לתובע, שטען שלקה סרטן קשה בשל השימוש בטלפונים סלולריים שרכש מהחברה. על אף התשלום פרטנר לא הודתה בטענה כי לא הזהירה את הלקוח מפני הסכנות הטמונות בשימוש בטלפון הנייד

400 אלף שקלים ללקוח שחלה בסרטן (אימג'בנק - gettyimages)

שנים ארוכות מנסות חברות הסלולר להשכיח ממוחנו את הסכנות הטמונות במכשיר שהפך כבר למוצר נלווה לכל יד ואוזן אנושית. לכן הצעד בו החליטה לנקוט חברת פרטנר נראה יוצא דופן - עיתון "ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר כי ענקית התקשורת הסכימה לפצות במאות אלפי שקלים לקוח שחלה בסרטן לאחר שדיבר בטלפונים ניידים שקנה מהחברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

לפני כשלוש שנים הגיש עורך דין בשנות ה-50 לחייו תביעה נגד פרטנר, מפעילת רשת אורנג', בה דרש מהחברה לשלם לו פיצוי בסך מיליוני שקלים לאחר שחלה בסרטן קשה מסוג לימפומה. התובע טען כי הגידול שהתגלה על יד אוזנו השמאלית נוצר בעקבות שימוש תכוף בשני מכשירים סלולריים שרכש.

בתביעתו התעקש עורך הדין כי פרטנר אחראית לנזק הבריאותי שנגרם לו - המשרד בו עובד התובע ממוקם בתוך המרחב המוגן שבביתו, ולטענתו אנשי החברה לא הזהירו אותו מפני הסכנות הכבדות הטמונות בשימוש בטלפון סלולרי בתוך ממ"ד, אשר גורם לקרינה מסוכנת וחזקה יותר מהרגיל.

אל מול חוות הדעת הרפואית שהציג התובע, בה נטען כי קיים קשר ישיר בין השימוש בסלולרי לבין הסרטן שהתגלה בגופו, טענה פרטנר כי כל המכשירים הנמכרים על ידה עומדים בתקני הקרינה וכי עורך הדין השתמש בטלפונים סלולריים נוספים שאינם נקנו אצלה.

בית המשפט המחוזי בלוד דחה את טענת התביעה והביא לסיום התיק כשפרטנר נקייה מכל אשמה. למרות זאת החליטו בהנהלת החברה, כי בתור "מחווה שלך רצון טוב" ועל מנת לסייע לתובע להתמודד עם מחלתו הקשה, לשלם לו כ-400 אלף שקלים, זאת מבלי להודות מהאשמות שהופנו כלפיהם בתביעה.