מלאה, אבל פחות: השאיבה מהכנרת התחדשה

מערכת הגשם הסוערת שפקדה את ישראל בחודש שעבר וצמצום נפח השאיבה מהכנרת לא יסייעו לה להתמלא: מצבו של האגם הלאומי טוב מבעבר, אולם לא צפוי להגיע עד לקו האדום העליון. היום התחדשה השאיבה ממי הימה

הכנרת. תתמלא, אבל לא עד הסוף (חדשות 2)

עולה, אבל לאט - ולא עד הסוף: מצבו של האגם הלאומי לא היה טוב כל כך זה שנים רבות, אבל למרות זאת - הכנרת לא צפויה להתמלא עד תומה. ברשות המים חידשו היום את שאיבת המים מהכנרת, לאחר חודשיים בהם לא נשאבו כלל מים מהימה. בד בבד, מעריכים שם שהמפלס לא יגיע לשיאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

מפלס הכנרת עלה ביממה האחרונה בחצי סנטימטר ועומד היום על 210.20- סנטימטרים מתחת לקו האדום. לאגם חסרים עוד כ-1.40 מטרים כדי להיות מלא לחלוטין, אולם ברשות המים העריכו היום כי הכנרת לא תתמלא עד הסוף.

"להערכתי, לא ניתן יהיה לסגור את הפער שנותר עד לקו האדום העליון", מסר דובר רשות המים אורי שור, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ההערכה ברשות המים היא שהימה תגיע למפלס שבין חצי מטר ל-80 סנטימטרים מתחת לקו האדום העליון", אמר שור.

השאיבה מהאגם התחדשה

המפלס הגבוה באגם הוא לא רק כתוצאה מהגשמים המרובים שירדו בחודש ינואר האחרון, אלא גם עקב כך שמאז סוף דצמבר לא שאבו מהאגם מים. "היום השאיבה התחדשה לאחר שבמשך חודשיים היא לא התקיימה עקב קיום עבודות תחזוקה", הסביר שור. "הסיבה למפלס הגבוה היא עקב כך שרשות המים נוקטת במדיניות של שאיבה פחותה מהאגם - ללא קשר למזג האוויר הסוער שפקד אותנו השנה", הוסיף.

כתוצאה מהתחדשות השאיבה היום, מפלס הכנרת עדיין צפוי לעלות - אולם בקצב נמוך יותר. סביר להניח שעד סוף עונת הגשמים באזור אמצע אפריל, הכנרת תוסיף ותתמלא.