יוסי בכר נבחר לראשות העיר בת-ים

יוסי בכר הוא ראש העיר הבא של בת-ים: איש אמונו של שלומי לחיאני ומי שהיה ממלא מקומו מאז שהורשע בעסקת טיעון והוטל עליו קלון זכה הלילה בבחירות לראשות העיר, ברוב של 500 קולות. תומכיו חגגו במטה הבחירות עד השעות הקטנות – כולל ראש העיר היוצא. זו התבוסה השלישית לאלי יריב במירוץ לראשות העיר

ראש חדש: העיר בת-ים, ארכיון (חדשות 2)

מערכת בחירות סוערת לראשות עיריית בת-ים הגיעה לסיומה הלילה, כשיוסי בכר ניצח בפער קטן את אלי יריב. בכך רושם ראש העיר לשעבר שלומי לחיאני, שנאלץ לעזוב את תפקידו לאחר שהוטל עליו קלון, הישג מאחר ויוסי בכר הוא איש אמונו שזכה ממנו לתמיכה פומבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התוצאות שהתפרסמו באתר עיריית בת-ים, יוסי בכר קיבל כ-50.6% מקולות הבוחרים, ואלי יריב קיבל 49.4% מקולות הבוחרים - פער של 500 קולות בלבד. אחוז ההצבעה היה נמוך למדי, כשרק 31% מבעלי זכות הבחירה בבת-ים הגיעו לקלפיות לבחור את ראש העיר.

הפעם תושבי העיר בחרו את ראש העיר בלבד, ולא את המועצה, על פי חוק הבחירות לרשויות המקומיות שקובע כי במקרה וראש העיר עוזב את תפקידו, ייערכו בחירות ישירות לתפקיד ראש העיר בלבד ולא למועצת העיר.

שלומי לחיאני, ארכיון (פלאש 90)
איש המפתח במערכת הבחירות היה דווקא ראש העיר לשעבר, שלומי לחיאני. לחיאני תמך בגלוי ביוסי בכר, ממלא מקומו, הוא לקח חלק במטה הבחירות והלילה אף הגיע לחגוג עם אנשי בכר - כל זאת לאחר שהורשע בעסקת טיעון בה בין השאר הוטל עליו קלון שאסר עליו להמשיך לקחת חלק בחיים הציבוריים.

אלי יריב, חבר מועצה ותיק ואיש אופוזיציה ללחיאני, הציג את עצמו כאלטרנטיבה לאנשי לחיאני (שנבחר לראשות העיר לראשונה ב-2003) ותקף במערכת הבחירות פעם אחר פעם את הקשר הבלתי מוסתר שבין לחיאני לבכר, אך כאמור תושבי העיר העדיפו להשאיר את ממלא המקום בתפקידו.