מלכת היופי לשנת 2013: יטאייש איינאו

יטאייש אייאנו זכתה הערב בכתר מלכת היופי הנכסף ועשתה גם היסטוריה - כשנבחרה למלכת היופי האתיופית הראשונה של ישראל. אייאנו היא צעירה בת 21 מנתניה שעלתה עם אחיה לארץ כשהייתה בת 12 לאחר שהוריה נפטרו. כיום היא מוכרת בכינוי "טיטי" כמנהלת חנות נעליים, אבל היא בהחלט שואפת לפתח קריירה בעולם הדוגמנות

יטאייש אייאנו ברגע ההכרזה (צילום מסך: ערוץ 2)

תחרות מלכת היופי לשנת 2013 סיפקה כרגיל לא מעט דמעות של שמחה ואכזבה מצד המתמודדות, אבל הצליחה הפעם גם לרשום רגע היסטורי: יטאייש אייאנו, בת 21 מנתניה, הפכה בין רגע ממנהלת חנות נעליים בעירה, לנושאת בתואר ובכתר הנכסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

במשך דקות ארוכות חיכו המתמודדות להכרזה המוכרת - "מלכת היופי של ישראל לשנת 2013 היא...." ועצרו את נשימתן כדי לשמוע את השם שיקרא. אייאנו חיכתה לרגע הזה כמו רבות אחרות, ופרצה בדמעות התרגשות מיד לאחריו, וזכתה לחיבוקים מצד חברותיה לתחרות.

אייאנו נולדה באתיופיה ועלתה לארץ עם אחיה כשהייתה בת 12, לאחר שהוריה נפטרו. כיום היא מתגוררת בנתניה, ועד כה לא עסקה בדוגמנות. עם זאת, היא מקווה שזה יהיה קרש הקפיצה שלה לתחום. כך היא תיארה את החלום שלה עם תחילת התחרות - "הלוואי שאהיה דוגמנית מצליחה ואעשה שינוי בתפיסה לגבי דוגמניות כהות עור. אשמח להיות המנחה האתיופית הראשונה, טיירה בנקס הישראלית".

מי שאחראית אגב לכניסה שלה לתחרות - היא דווקא חברתה. "חברה שלי רשמה אותי", היא העידה. "אני גם רוצה לעסוק בדוגמנות, כי בשבילי זו שליחות לייצג את הגוונים השונים שיש בישראל. בארץ אין מספיק דוגמניות עם צבע עור כהה".