המדינה בוחנת הליך משפטי נגד הנהלת אתר החרמון

אחרי שכל המגעים להוזלת עלות הכניסה והסדרתה עלו בתוהו, שוקלים בפרקליטות לפנות לבית המשפט נגד מושב נווה אטי"ב. התנועה לאיכות השלטון: "רואים חשיבות במיצוי כל האמצעים האזרחיים העומדים לרשותנו"

ההנהלה - בדרך לבית המשפט? (אתר החרמון)

כשנה אחרי ההכרזה על הורדת מחירי הכניסה לאתר החרמון במטרה להנגיש את המקום לכלל שכבות האוכלוסייה, הודיעה אחר הצהריים המדינה כי לנוכח המבוי הסתום במגעים שנערכו בנושא בין מינהל מקרקעי ישראל לבין נציגי מושב נווה אטי"ב, תחל בימים הקרובים הפרקליטות "לבחון חלופות אזרחיות העומדות בפניה בנסיבות שנוצרו" - כך שייתכן כי הסוגיה תטופל במישור המשפטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

בשנתיים האחרונות מתנהל דיון בבג"ץ בעקבות תביעה של התנועה לאיכות השלטון, שדרשה להסדיר את מעמד הקרקעות בהר. בעקבות זאת, פעלו במינהל מקרקעי ישראל לגבש הבנות עם הנהלת האתר כך שעלות הכניסה למבקרים תהיה זולה יותר וכן למען הסדרת חכירה של שטח ההר.

המגעים, כאמור, לא עלו יפה - ובהודעה נמסר כי באתר החרמון לא העבירו חומר רלוונטי שנדרשו לספק ואף כי לא נועדו עם נציגי המדינה.

"ככל שאכן לא יושג הסדר ראוי ושלם בין הצדדים בנוגע לשטח אתר החרמון, אנו רואים חשיבות במיצוי כל האמצעים האזרחיים העומדים לרשות המדינה - על מנת להביא למיקסום זכויותיה בשטח, לטובת הציבור כולו", אמרה עו"ד דפנה קירו-כהן, מנהלת המחלקה המשפטית בתנועה לאיכות השלטון.

מנהל אתר החרמון שאול אוחנה מסר בתגובה כי "אין כזה דבר. אין תביעה ולא הייתה תביעה. לא מכירים שום תביעה. סתם בלוף, ברווז עיתונאי".