הבדיקה גילתה: הצעירה מאשדוד היא לא אלכסנדרה

לאחר שבדיקות הדי.אן.איי שערכו השוואה בין אחותה של ברנדט, שנעלמה ב-1994, לבת ה-30 מאשדוד שנחשדה כי היא הנעדרת לא העלו ממצאים חד משמעיים, נערכה בדיקה נוספת להוריה הביולוגיים של הצעירה. הבוקר התקבלו התוצאות שקבעו וכי ישנה התאמה מלאה בין ההורים לבתם

תפנית נוספת בתעלומת היעלומותה של אלכסנדרה ברנדט: הבוקר התקבלו תוצאות בדיקת די.אן.איי שערכה המשטרה לצעירה מאשדוד, שזוהתה תחילה כנעדרת, והשוותה בינה לבין הוריה הביולוגיים. התוצאות גילו כי קיימת התאמה מלאה בין בת ה-30 להוריה. המשמעות: הצעירה אינה אלכסנדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הבדיקה להורי הצעירה מאשדוד נערכה לאחר שאתמול התקבלו הבדיקות שנערכו בין הצעירה מאשדוד לבין אחותה של הנעדרת ברנדט. התוצאות שהגיעו לידי המשטרה לא היו חד משמעיות, בין היתר משום שאמה של הנעדרת סירבה לתת דגימה גם היא.

במשטרה הודו להורים על הסיוע הרב שאפשר לסגור את כיוון החקירה הזה ולסתום את הגולל בנושא. בימ"ר תל אביב, שם עמלו בימים האחרונים על מציאת פתרון לפרשה בת 19 השנים, מדגישים כי התיק עדיין פתוח ואומרים שכל מידע נוסף שיגיע בנושא ייבדק.

נעלמה בדרך לבית הספר

ברנדט, שכונתה גם סשה נעלמה בשנת 1994 בגיל 10, בזמן שהייתה בדרכה לביתה מבית הספר זומר ברמת גן בו למדה. בעקבות היעלמותה, המשטרה ביצעה פעולות חקירה רבות ובהן חקירת בני משפחתה, שלא הובילו למציאת קצה חוט. היא נראתה לאחרונה בגן ציבורי בעיר, ומאז נעלמו עקבותיה.

לפני כשנתיים פגשה אמה של הנעדרת את הצעירה מאשדוד באירוע משפחתי. היא חשדה כי מדובר בבתה שנעלמה 19 שנים קודם לכן וניסתה מיד לברר את הסוגייה אך נדחתה. אחותה של אלכסנדרה פגשה גם היא את הצעירה חודשים ספורים לאחר מכן בעקבות הזיהוי השגוי של אמה. בעקבות הדיווח של האחות לקחה המשטרה בדיקות מהאחות - והן כאמור התגלו היום כלא רלוונטיות לפרשה.

חוקר המעורה בפרשה: לא צופה שהפרשה תסתיים

עוד לפני התוצאות, מיכאל קריגר, אחד מהחוקרים הפרטיים המעורה בפרשה, הביע ספק שנסיבות היעלמותה של הילדה שנעדרת כבר 19 שנים יתבררו בעקבות הבדיקות. "על פי ההתרחשויות בשטח, אני לא צופה שהיום תגיע הפרשה אל סופה", אמר קריגר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "גם משטרת ישראל וגם צוות החקירה האזרחי שהקמנו חרשו את הארץ וגם אתרים בחו"ל כדי למצוא את אלכסנדרה, הפעלנו כל אמצעי שרק היה ברשותנו - ומאמצי האיתור כשלו".

החוקר, המעורה בפרטי הפרשה מאז התחוללה לפני כ-19 שנים, פירט את כל הבדיקות שנעשו במטרה לאתר את ברנדט. "חוץ ממסעות חיפוש כאן ומעבר לים, פרסמנו הודעה ובה אנו מבטיחים עשרת אלפים דולר לכל מי שיש לו מידע אודותיה. אפילו דיווחנו למשטרה על מידע לפיו ילדה העונה לתיאור של אלכסנדרה עלתה לספינה בנמל חיפה שהפליגה לאודסה", תיאר קריגר.