חקירת היעלמות אלכסנדה ברנדט: בדיקת הדנ"א לא הניבה תוצאה משמעותית

מתוצאות בדיקת הדנ"א שערכה השוואה בין בת ה-30 שנחשדה כאלכסנדרה ברנדט לבין אחותה של הילדה הנעדרת, לא עלו ממצאים חד משמעיים באשר לקרבה ביניהן. אמה של הילדה התבקשה לתת דגימה גם היא, אך סירבה

גם לאחר 19 שנים, עדיין אין קצה חוט להיעלמותה של אלכסנדרה ברנדט. מתוצאות בדיקת הדנ"א שערכה השוואה בין בת ה-30 שנחשדה כאלכסנדרה ברנדט לבין אחותה של הילדה הנעדרת, לא עלו ממצאים חד משמעיים באשר לקרבה ביניהן. אמה של הילדה התבקשה לתת דגימה גם היא, אך סירבה. במקביל, בימ"ר תל אביב נמשכת החקירה בעניינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

עוד לפני התוצאות, מיכאל קריגר, אחד מהחוקרים הפרטיים המעורה בפרשה, הביע ספק שנסיבות היעלמותה של הילדה שנעדרת כבר 19 שנים יתבררו היום. "על פי ההתרחשויות בשטח, אני לא צופה שהיום תגיע הפרשה אל סופה", אמר קריגר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "גם משטרת ישראל וגם צוות החקירה האזרחי שהקמנו חרשו את הארץ וגם אתרים בחו"ל כדי למצוא את אלכסנדרה, הפעלנו כל אמצעי שרק היה ברשותנו - ומאמצי האיתור כשלו".

החוקר, המעורה בפרטי הפרשה מאז התחוללה לפני כ-19 שנים, פירט את כל הבדיקות שנעשו במטרה לאתר את ברנדט. "חוץ ממסעות חיפוש כאן ומעבר לים, פרסמנו הודעה ובה אנו מבטיחים עשרת אלפים דולר לכל מי שיש לו מידע אודותיה. אפילו דיווחנו למשטרה על מידע לפיו ילדה העונה לתיאור של אלכסנדרה עלתה לספינה בנמל חיפה שהפליגה לאודסה", תיאר קריגר.

בדקנו חשד שאלכסנדרה עלתה לספינה עם גבר מבוגר

"הפעלנו אפילו קשרים בשגרירות ישראל במוסקבה והגענו עד לאחיו של האדם שנצפה לכאורה עולה עם אלכסנדרה על הספינה ההיא. אפילו בדקנו חשד לפרשייה שקשורה לפדופיליה, ולא הצלחנו להתקדם בחקירה", סיפר קריגר שטוען כי צוות החקירה לא זכה לשיתוף פעולה מלא עם המשטרה. "לא ברור לי מה עשו במשטרה עם כל המידע שהעברנו".

בכל האמור לבדיקת הדנ"א שתוצאותיה יתבררו היום טען קריגר כי לטענתו היה צריך לערוך מעקב אחרי האישה בת ה-30 שאמה של אלכסנדרה טענה שהיא בתה, ואף לקחת דגימת דנ"א ממנה ללא ידיעתה. "היו צריכים להפעיל מעקב סמוי במשך שבוע או לפחות שבועיים", סיכם קריגר שהוסיף כי אם המשטרה באמת רוצה לפתור את התעלומה, עליה "רק לרצות". "יש מאות תיקים של נעדרים שמעילם אבק - והמקרה של אלכסנדרה הוא אחד מהם, וזה פשוט חבל".

ברנדט, שכונתה גם סשה נעלמה בשנת 1994 בגיל 10, בזמן שהייתה בדרכה לביתה מבית הספר זומר ברמת גן בו למדה. בעקבות היעלמותה, המשטרה ביצעה פעולות חקירה רבות, ביניהן חקירת בני משפחתה, שלא הובילו למציאת קצה חוט. היא נראתה לאחרונה בגן ציבורי בעיר, ומאז נעלמו עקבותיה.