חוקר פרשת אלכסנדרה ברנדט: "לא מאמין שהפרשה תגיע היום אל סופה"

במשך 19 שנה הוא היה מהחוקרים הראשיים של פרשת ההיעדרות המסתורית של הילדה אלכסנדרה ברנדט. לקראת תוצאות בדיקת הדנ"א שיקבעו האם אישה בת 30 היא אלכסנדרה האבודה, מיכאל קריגר מביע ספק שהפרשה תגיע היום לסופה

האם פרשת הילדה הנעדרת אלכסנדרה ברנדט תגיע היום לסופה? מיכאל קריגר, אחד מהחוקרים הפרטיים המעורה בפרשה, מביע ספק שנסיבות היעלמותה של הילדה שנעדרת כבר 19 שנים יתבררו היום. בשעות הקרובות צפויה להתפרסם בדיקת הדנ"א שנערכה לאישה בת 30, תושבת אשדוד שאמה של ברנדט טענה שהיא בתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

"על פי ההתרחשויות בשטח, אני לא צופה שהיום תגיע הפרשה אל סופה", אמר קריגר בריאיון לערוץ החדשות. "גם משטרת ישראל וגם צוות החקירה האזרחי שהקמנו חרשו את הארץ וגם אתרים בחו"ל כדי למצוא את אלכסנדרה, הפעלנו כל אמצעי שרק היה ברשותנו - ומאמצי האיתור כשלו".

החוקר, המעורה בפרטי הפרשה מאז התחוללה לפני כ-19 שנים, פירט את כל הבדיקות שנעשו במטרה לאתר את ברנדט. "חוץ ממסעות חיפוש כאן ומעבר לים, פרסמנו הודעה ובה אנו מבטיחים עשרת אלפים דולר לכל מי שיש לו מידע אודותיה. אפילו דיווחנו למשטרה על מידע לפיו ילדה העונה לתיאור של אלכסנדרה עלתה לספינה בנמל חיפה שהפליגה לאודסה", תיאר קריגר.

בדקנו חשד שאלכסנדרה עלתה לספינה עם גבר מבוגר

"הפעלנו אפילו קשרים בשגרירות ישראל במוסקבה והגענו עד לאחיו של האדם שנצפה לכאורה עולה עם אלכסנדרה על הספינה ההיא. אפילו בדקנו חשד לפרשייה שקשורה לפדופיליה, ולא הצלחנו להתקדם בחקירה", סיפר קריגר שטוען כי צוות החקירה לא זכה לשיתוף פעולה מלא עם המשטרה. "לא ברור לי מה עשו במשטרה עם כל המידע שהעברנו".

בכל האמור לבדיקת הדנ"א שתוצאותיה יתבררו היום טען קריגר כי לטענתו היה צריך לערוך מעקב אחרי האישה בת ה-30 שאמה של אלכסנדרה טענה שהיא בתה, ואף לקחת דגימת דנ"א ממנה ללא ידיעתה. "היו צריכים להפעיל מעקב סמוי במשך שבוע או לפחות שבועיים", סיכם קריגר שהוסיף כי אם המשטרה באמת רוצה לפתור את התעלומה, עליה "רק לרצות". "יש מאות תיקים של נעדרים שמעילם אבק - והמקרה של אלכסנדרה הוא אחד מהם, וזה פשוט חבל".

ברנדט, שכונתה גם סשה נעלמה בשנת 1994 בגיל 10, בזמן שהייתה בדרכה לביתה מבית הספר זומר ברמת גן בו למדה. בעקבות היעלמותה, המשטרה ביצעה פעולות חקירה רבות, ביניהן חקירת בני משפחתה, שלא הובילו למציאת קצה חוט. היא נראתה לאחרונה בגן ציבורי בעיר, ומאז נעלמו עקבותיה.