נציב הכבאות מאיים: "אם לא יותקנו מערכות כיבוי באוטובוסים - אסגור את אגד"

על רקע אירועי שריפה רבים שאירעו באוטובוסים, נציב הכבאות וההצלה רב טפסר שחר איילון שולח איום לעבר חברת התחבורה הציבורית הגדולה בארץ: התקינו מערכות כיבוי באוטובוסים - או שהחברה תיסגר

שריפה באוטובוס אגד בכביש 1 (חדשות 2)

חברת האוטובוסים הגדולה במזרח התיכון תיסגר? נציב הכבאות וההצלה שחר איילון מאיים לסגור את "אגד" אם לא תתקין ב-3,000 האוטובוסים שלה מערכות לכיבוי אש - כך דיווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

התראתו של רב טפסר איילון באה על רקע העובדה ש-125 אוטובוסים נשרפו ב-18 החודשים האחרונים וכי רק ב-2012 עלו באש יותר מ-100 אוטובוסים של חברות התחבורה הציבורית השונות.

רק שלשום נשרף אוטובוס בבאר שבע ואתמול עלה באש אוטובוס של "אגד" בבית שמש. בשבוע שעבר בער אוטובוס נוסף של החברה בכביש 1 עקב תקלה במנעוע, אלא שהנוסעים הצליחו להימלט ממנו בנס.

"לא אמתין עד שנוסע יילכד באוטובוס ויקפח את חייו"

למרבה המזל, עד כה לא נפגע איש באירועי השריפות הרבים שפרצו באוטובוסים, אולם רב-טפסר איילון מזהיר מההשלכות של היערכות לקויה למקרים עתידיים: "אם באחד האוטובוסים היו יושבים קשישים או ילדים שלא היו מצליחים להימלט מהאש, היינו מדברים על הרוגים", הזהיר איילון.

"אסגור את אגד אם בחברה ימשיכו לזלזל בחיי הנוסעים ולא יתקינו באוטובוסים מערכות לגילוי ולכיבוי אש", איים נציב הכבאות והוסיף: "אנחנו לא מוכנים להמתין עד שנוסעים יילכדו באוטובוס בוער ויקפחו את חייהם".

נציבות הכבאות ביקשה בעבר מאגד להתקין מערכות כאלה, שעלות כל אחת מהן מוערכת בכעשרת אלפים שקלים, אולם עד היום לא התקבל כל מענה והמערכות לא הותקנו. מערכות אלה הכרחיות כיוון שבאוטובוסים רבים אין פתחי מילוט ואפילו לא ניתן לפתוח בהם את החלונות.
מחברת אגד נמסר בתגובה כי הם יבחנו את פנייתו של רב-טפסר איילון ויפעלו בנושא בתיאום עם משרד התחבורה.