עם אף צבעוני: קופי מנדריל בספארי

ססגוניים וצבעוניים הגיעו לאחרונה לספארי ברמת גן חמישה קופי מנדריל חדשים ביניהם דנית, טינקרבל ונבוקו. המטפלים מקווים כי בקרוב יגיחו לעולם צאצאים נוספים ולצורך העניין יביאו קוף איטלקי מרומא, לו עדיין מחפשים שם אטרקטיבי. הכירו אותם

אף צבעוני לפורים (טיבור יגר, הספארי)

לספארי ברמת גן הגיעו לאחרונה חמישה קופי מנדריל ססגוניים לתצוגה שנבנתה במיוחד עבורם. הם ייצטרפו לדוריס ודנה, בתקווה שהשילוב יוליד עוד מנדרילים. לקופים אלה אפים צבעוניים, ממש כמו ליצנים ולזכרים יש גם טוסיק סגול כשהם מתבגרים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

דנית, ששמה שונה לאחרונה מדנה, הגיעה מגן החיות התנ"כי בירושלים יחד עם בנה נבוקו. בספארי מספרים כי היא כבר תפסה את השלטון באזור. גם טינקרבל הגיעה יחד עם בנה, שהשתלב בינתיים היטב עם הקופים האחרים. דוברת הספארי שגית הורוביץ סיפרה כי בקרוב יגיע קוף נוסף מגן החיות של רומא: "הוא אולי יקבל שם איטלקי אבל אנחנו עוד לא יודעים".

משתלבים בחצר הגדולה (טיבור יגר, הספארי)

צאצאים נוספים בקרוב? (טיבור יגר, הספארי)

קוף המנדריל מגיע מאפריקה, שם הנקבות והזכרים חיים בנפרד, למעט תקופת הייחום, מה שמשפיע מאוד על צבע המנדריל. "כששמנו בעבר קוף זכר עם הנקבות לא בתקופת הייחום הצבע שלו דהה משמעותית", הסבירה הורוביץ, והצביעה על חשיבות הסביבה של הקופים וההשפעה על חיצוניותם.

השבוע, לאחר שהושלמה בניית התצוגה המודרנית במקום הכלובים המיושנים שהיו שם, הקופים יצאו לחצר, שם אולי יגיחו לאוויר העולם עוד מנדרילים. לאחרונה נהרסים בספארי כלובים ישנים ובמקומם נבנות תצוגות מודרניות כחלק ממגמת השינוי והפיתוח של הספארי.