שוב אטימות של פקחים: האישה נתקפה בצירים, חנתה בצד - וקיבלה דוח

מיכל תבור ובעלה עמית נהגו במכונית, כשלפתע תבור נתקפה בצירים והייתה חייבת לצאת מן המכונית. אז הם חנו בצד, ומיד ניגש אליהם פקח של עיריית תל אביב שרשם להם דוח חניה. "הוא אמר לנו שהסיבות לא מעניינות אותו בכלל"

אין גבול לאטימות: פקחי החניה של עיריית תל אביב לא גילו רגישות כלפי מיכל תבור ההריונית. כשהסבירה להם שהחנתה את רכבה במקום אסור כיוון שנתקפה בצירים, זה לא ממש שינה משהו - והיא קיבלה דוח בסך 250 שקלים. הסיפור המקומם פורסם בדף הפייסבוק של עיריית תל אביב - וגרר תגובות נזעמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטפרו לחדשות 2 באינטרנט

הסיפור התרחש לפני חמישה חודשים. "אשתי שנמצאת בחודש תשיעי נתקפה צירים, וביקשה שאעצור", כתב בעלה עמית תבור, על דף הפייסבוק של עיריית תל אביב. "עצרתי לצד בית קפה והחניתי את הרכב לצדו. תוך שאני ממתין, רץ אליי פקח ומשאית גרר של העירייה הגיעה מהצד השני של הרחוב", תיאר תבור. "היא ואני הסברנו לפקח בנימוס שהיא הייתה צריכה להתפנות ושאין צורך בדוח מיותר, ואילו הוא, בהתעלמות מופגנת ממצבה, לא נתן לה להיכנס לרכב תוך שהוא מסנן 'זה לא מעניין אותי'".

בשבוע האחרון, התקרית המקוממת של הזוג תבור צברה תאוצה ברשתות החברתיות, לאחר שקיבלו לביתם דוח חניה על סך של 250 שקלים. "באתי להיכנס לתוך הרכב, והפקח ממש חסם אותי בגופו", סיפרה תבור. "הסברתי לו שאני עם צירים ושאני לא יכול להתאפק. הוא התעלם", היא שחזרה את רגעי האטימות. "הוא התעלם, ניסיתי להסביר - והוא לא ענה", אמרה.

פקח העירייה. דוח ע"ס 250 ש"ח (חדשות 2)
מעיריית תל אביב נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה כיוון שנמצאה סתירה בין גרסת הפקח לגרסתו של תבור. "על פי גרסת הפקח, תבור נראה כשהוא יושב בבית הקפה. כיוון שהוא (תבור) ביקש להישפט בגין הדוח, המקרה כעת עומד בפני הכרעת בית המשפט", נמסר מעיריית תל אביב.

עובדי העירייה הפכו את החנייה החוקית לחניית נכים

בתחילת החודש אירעה שערורייה נוספת שעירבה את עיריית תל אביב ופקחי החנייה. הילה, תושבת העיר, הופתעה לגלות שמכוניתה, שחנתה כחוק, נגררה בשל חנייה במקום שהפך פתאום שמור לנכים. בנוסף היא אף ספגה קנס של 1,000 שקלים. הילה ההמומה יצאה לקרב נגד העירייה, השיגה את תמונות מצלמות האבטחה שתיעדו את השתלשלות האירועים והעלתה את הסרטון לרשת. עם הסרטון הזה היא הגיעה למשרדי העירייה, ורק אז הסכימו לבטל לה את הקנס.

מצפייה במצלמות האבטחה גילתה הילה שבזמן שרכבה חנה בכחול לבן, הגיעו שני עובדי עירייה וסימנו סביבו את חניית הנכה. "צ'יק צ'ק גם שינו את צבע המדרכה מכחול לבן לאפור. ככה. בפשטות. תוך חמש דקות הפכו אותי לעוברת על החוק", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

הסרטון, שזכה לשיתופים רבים ברשת, זכה לתגובות רבות. "מזלי הרב מאוד שיש לי את הצילומים", הדגישה הילה וסיפרה שבעקבות התמונות הסכימה העירייה לבטל את הקנס. "אני לא רוצה בכלל לחשוב על אנשים אשר קרה להם מקרה דומה ושצריכים עכשיו ללכת להוכיח את חפותם ללא שום הוכחה", כתבה.