צפו: דיוקן ענק של הנשיא פרס בשדה החיטה

בקיבוץ תל-יוסף שבעמק חרוד החליטו להפתיע את הנשיא לקראת יום הולדתו ה-90 והכינו ציור של פניו, שמשתרע על פני 250 דונם של שדה. הנשיא ראה את הדיוקן הבוקר במהלך טיסה במסוקו לצפון והתמלא התרגשות: "זה לחזור לשורשים - זה דבר ענקי". כך זה נראה

הפתעה מיוחדת חיכתה היום לנשיא המדינה שמעון פרס במהלך טיסה מעל עמק חרוד: חברי קיבוץ תל-יוסף יצרו את ציור השדה הגדול ביותר שנעשה בישראל, בדמותו של הנשיא, כמחווה לקראת יום הולדתו ה-90, שיתקיים בעוד מספר חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטפרו לחדשות 2 באינטרנט

פרס יצא הבוקר במסוקו מירושלים לגליל העליון כדי להשתתף בטקס האזכרה הממלכתי לזכר יוסף טרומפלדור. במהלך הטיסה הוא הופתע כשטייס המסוק פנה אליו בקשר, מעל שמי עמק חרוד ואמר: "אני רוצה שתסתכל בשדה הירוק מצד ימין כבוד הנשיא, זה משהו באמת מיוחד".

פרס התמלא בהתרגשות כשהתגלה לו הציור המרהיב: "אני חרשתי את השדות האלה ועכשיו אני חרוש עליהם. זה לחזור לשורשים. זה דבר ענקי". ילדי הקיבוץ שהמתינו על הקרקע כשהם אוחזים בדגלי ישראל, נופפו לקראת בוא המסוק. "זו מתנה מרגשת במיוחד, מעל שדות העמק אני מרגיש ממש בבית", הוסיף הנשיא.

לצורך היוזמה, גייסו חברי הקיבוץ את אומן ציורי השדה פטר וינר, שיצר את ציור השדה הגדול ביותר שנעשה עד כה בישראל - על שטח של 250 דונמים.

הנשיא התרגש (לע"מ)

"מספר רב של שעות עבודה"

בקיבוץ תל-יוסף שקדו על היוזמה זמן רב. "חשבנו שהכי ראוי שהמחווה שלנו לכבוד שנתו ה-90 של כבוד הנשיא, תהיה כזו שמחוברת לאדמת העמק. זה מאוד סימבולי בשבילנו שדיוקנו של הנשיא יצמח בשדות החיטה של הקיבוץ", סיפרה ענת מור, חברת קיבוץ תל-יוסף.

"זהו ציור השדה הגדול ביותר שנעשה עד כה בישראל ואולי אף בעולם. יצירתו לקחה מספר רב של שעות עבודה", סיפר פטר וינר שאחראי ליצירה. "האתגר הכי גדול היה לבצע אותו בלוח זמנים קצר ובתנאי מזג אוויר בעייתיים. על אף הרוחות והגשמים, הצלחנו בסוף להוציא את זה לפועל".

תחילה, וינר ביצע סימון ראשוני של הפורטרט בשדה על ידי רשת נקודות יציאה ראשיות כדי ליצור את קווי המתאר של הדיוקן. "בשלב השני צרבתי את החיטה המסומנת באמצעות טרקטור עם מוט ריסוס וזה מה שהקמיל את החיטה ויצר את הדיוקן", הסביר.