הישראלית שצילמה את הילד במנזר: "המבט שלו בעיניים אמר הכל"

קטי בן סעדון, שטיילה עם משפחתה בתאילנד, היא שתיעדה את הילד בן ה-12 שחי במנזר בתאילנד. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט היא סיפרה על המפגש המטלטל: "הוא סיפר שהוא רוצה לחזור הביתה, אמרנו שנעשה הכל כדי להשיבו"

"המבט בעיניים שלו אמר הכל, בכינו במשך כל הטיסה חזרה לישראל" - כך מספרת הבוקר קטי בן סעדון, המטיילת הישראלית שתיעדה את הילד בן ה-12 שמתגורר במנזר בתאילנד, לאחר שנשלח על ידי הוריו כחלק מהריפוי ממחלת הסרטן. את הסיפור חשפה כתבתנו סמדר פלד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קטי ובני משפחתה טיילו בתאילנד וביום האחרון של הטיול הם הגיעו למקדש המלך בבנגקוק, שם הזמינה אותם מדריכה תאילנדית לסיור. "בדיעבד זו הייתה שליחות שלנו, נכנסו והתיישבנו ואז ניגש אלינו ילד בן 12 לבוש כנזיר שדיבר בעברית", שיחזרה הבוקר בן סעדון, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הוא זה שפנה אלינו וזה היה נראה לנו הזוי".

לדברי סעדון, הילד סיפר להם כי הוא רוצה לחזור הביתה ו"אף אחד לא עושה דבר" בעניין. "נשרפה לי הבטן, באותו רגע הרגשתי שמה שצריך לעשות זה להחזיר אותו הביתה. זה לא ייתכן שהוא לא יביע את דעתו - לא יכולים להחליט בשבילו לעשות את זה, אני קוראת למשפחתו: או שתהיו איתו שם או שתחזירו אותו לפה שיהיה בחיק המשפחה", הדגישה.

"הוא מקבל המון מהשהות שם"

קטי בן סעדון (חדשות 2)

שירותי הרווחה יצרו אמש קשר עם הוריו ומנסים לשכנע אותם להחזיר את בנם לארץ. גורמים רשמיים אישרו אתמול כי הילד עורך בימים אלה טיול 'קדושים' בהודו ויצא מגבולות תאילנד.

אביו של הילד חיזק אתמול בריאיון לתכניתנו שש עם עודד בן עמי את החלטת המשפחה, ואמר כי הוא "מקבל המון מהשהות שם". האב סיפר: "מצבו שם טוב. הוא חזק ובריא, גם נפשית וגם פיזית. יש לו שם חברים, הוא מוקף בהרבה תמיכה ואהבה".

הוא הדגיש גם כי "מתוך כמעט שנה שהוא נמצא שם, אמו הייתה איתו במשך חצי שנה, אני הייתי עוד שלושה חודשים, ובזמן הנותר היה שם קרוב משפחה".

האב לא הופתע מהביקורת הציבורית הרחבה נגדו, ולא נרתע מהתגובות הקשות שהופנו כלפי המשפחה. "זה טבעי שאנשים יגיבו ככה", אמר. "כמובן שזה מאוד לא מיינסטרים. אני יכול להבין את הביקורת, אבל לא יכול להסכים איתה".

לבד במנזר בתאילנד - הסיקור המלא:

אביו של הילד: "הוא מקבל המון מהשהות שם"

משרד הרווחה מנסה להשיב את הילד

הורים שלחו את בנם בן ה-12 שחולה בסרטן ל"טיפול" במנזר בתאילנד

"החלטת ההורים היא חסרת אחריות"

הילד חולה הסרטן מהמנזר הועבר להודו