"המחבל המתאבד" מלבנון חי בישראל: "הרגשה נוראית"

שייח' פהא כיאל, אימאם במסגד בצפון, הוצג בתקשורת הלבנונית כאחד משני המחבלים המתאבדים שהרגו 10 בני אדם בפיגוע בבית קפה בביירות בשבת האחרונה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא אמר: "בטלוויזיה הלבנונית הזכירו את שמי בתור רוצח"

"הרגשה נוראית". שייח' כיאל ואמו

"זו הרגשה נוראית כשמתקשרים אליך ואומרים לך שביצעת פיגוע - ואתה בכלל בכפר שלך, בישראל" - כך אמר היום (שלישי) השייח' פהא כיאל לחדשות 2 Online, אחרי שהואשם בעיתונות הלבנונית בביצוע פיגוע התאבדות בבית קפה בביירות שגבה את חייהם של 10 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שייח' כיאל, המשמש כאימאם מסגד בכפר גד'יידה-מכר, נדהם לגלות כי תמונתו מתנוססת מעל דפי מספר כלי תקשורת לבנוניים, בהם העיתון א-נהאר, לצד טענות כי הוא אחד משני המחבלים שפוצצו את עצמם בתוך בית הקפה.

"בן דוד שלי התקשר אליי וסיפר שבטלוויזיה הלבנונית הזכירו את שמי בתור רוצח", הוא סיפר. "כשחיפשתי את הסיפור מצאתי לפחות 20 אתרים שבהם שמי ותמונתי מופיעים - שנלקחו ללא אישור, כולל אחת שבה אני נראה מחובק עם אמי המבוגרת שהועתקה מחשבון הפייסבוק שלי".

לדבריו, "זו העיתונות שירדה לשפל, שלא בודקת ופוגעת בשמם של אנשים. אם הייתיה נוסע לירדן, לסעודיה או לגרמניה - הייתי נעצר ולא יודע אם היו משחררים אותי". הוא הבהיר כי הוא פתח בהליכים משפטיים מול כלי התקשורת.