הרב הראשי לישראל: "הימנעו מדברי מתיקה לא בריאים במשלוחי המנות"

רגע לפני שחג הפורים מגיע, ובעוד ההורים נערכים להכנת משלוחי המנות של ילדיהם, הוציא הבוקר הרב הראשי לישראל מצגר קול קורא ובו קריאה להפסיק להשתמש בממתקים במשלוחי המנות. "מדובר במוצרים העלולים לגרום לנזקים חמורים לילדים", אמר.

הצטרף לטרנד הירוק. הרב מצגר (רויטרס)

טרנד הבריאות לא פוסח גם על הרבנות הראשית: הרב הראשי לישראל יונה מצגר קורא היום לציבור להפסיק את חלוקת הממתקים הלא בריאים במשלוחי המנות, וממליץ להחליף אותם במזונות אלטרנטיביים. "מן הראוי לדאוג לכך שמשלוחי המנות לא יכילו מיני מתיקה שונים המבוססים על מרכיבים מלאכותיים ומכילים כימיקלים, חומצות וצבעי מאכל העלולים לגרום לנזקים חמורים לגוף, ובפרט לילדים רכים", הסביר מצגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקריאה נעשתה בשיתוף הפורום הישראלי לאורח חיים בריא, שם מברכים את הרב על פנייתו לקהל הישראלי. "אנחנו קוראים לציבור להמשיך במנהג המבורך של חלוקת משלוחי מנות", אמר מנכ"ל הפורום ניר לאור, "אולם יש לעשות זאת באופן שקול, ובצירוף מוצרים טבעיים ומזינים".

הפורום לאורח חיים בריא פרסם גם הצעה למשלוח מנות אלטרנטיבי: שקית בייגלה קטנה - עדיף מקמח מלא, חטיף שוקולד עם 85% מוצקי קקאו - בו כמות הסוכר נמוכה, פירות יבשים, ממתקי מרציפן, קרמבו ואזני המן ללא מרגרינה.

"כמות הממתקים בחג היא עצומה", הסבירה התזונאית טל מנחם, "ואיך שלא נסתכל על זה, הבית מתמלא לאט לאט בעוגות, עוגיות, שוקולדים וכדומה. לכן, אני מאמינה שאפשר להתחשב זה בזה ולשלוח משלוחי מנות בריאים יותר וטעימים, משמחים ולא מזיקים".