עד המדינה בפרשת הברנוער דורש: "תנו לי לפגוש את בן הזוג שלי"

זוהר חנקישייב, עד המדינה לשעבר בפרשת הרצח בברנוער שנמצא בכלא יעתור בימים הקרובים לביהמ"ש, לאחר שבשב"ס החליטו שלא לאפשר לו ביקור של בן זוגו. הוא טוען לאפליה, ומתכוון להילחם בהחלטה. בן זוגו, חייל שלחם בצוק איתן: "גם לחד מיניים יש זכויות". שב"ס: ההחלטה - משיקולים ביטחוניים

זוהר חנקישייב (חדשות 2)

שירות בתי הסוהר הודיע היום (שלישי) לזוהר חנקישייב, עד המדינה לשעבר בפרשת הרצח בברנוער, שהוא דוחה את בקשתו לביקור של בן זוגו בכלא. בכוונת חנקישייב לעתור השבוע לבית המשפט המחוזי לאחר שלטענתו מדובר באפליה על רקע היותו הומוסקסואל, זאת למרות שבשב"ס דוחים את הטענות וטוענים כי השיקולים הם בין היתר ביטחוניים - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש שעבר ניגש בן זוגו של חניקשייב לעורך דין, וחתם על מסמך בו הוא מעיד כי הוא בן זוגו כבר 20 חודשים. "לפני מאסרו ניהלנו קשר זוגי עם כוונות לעתיד משותף", נכתב בתצהיר. "מאז מאסרו אנו נמצאים בקשר טלפוני רציף, ואני מתחייב לעמוד בכל תנאי ודרישות שב"ס לצורך התייחדות עם בן זוגי".

החייל שלחם במבצע "צוק איתן", אומר כי דחיית הבקשה היא בגדר אפליה, וכי הוא וחנקישייב יילחמו כדי לאפשר לו ביקורים ובהמשך התייחדות בכלא איילון שם הוא כלוא. "לא ייתכן שאני לוחם ביחידה מובחרת נלחמתי בצוק איתן, תרמתי למדינה סיכנתי את החיים שלי בשביל המדינה, ושב"ס רוצה למנוע ממני להיפגש עם בן הזוג שלי", הוא סיפר לחדשות 2 Online.

"בשנת 2015 שב"ס עוד לא הפנים שגם לחד מיניים יש זכויות במדינה הזו, ואנחנו לא נשתוק על זה ונפנה אם צריך לבג"ץ בשביל לקבל את הזכויות שלנו כמו שכל האסירים האחרים באגף של זוהר מקבלים - ביקורים של בנות הזוג שלהם". במאסר הקודם של חנקישייב הוא גם נאבק במקרה דומה ואז אושר לו להיפגש עם בן זוגו לשעבר. על פי השב"ס, הפקודה הקיימת היום קובעת כי השיקולים המנחים לאישור התייחדות הינם זהים, בין אם מדובר בזוגות הטרוסקסואלים ובין אם מדובר בזוגות חד מיניים.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "מדובר באסיר שמוחזק בתנאי הפרדה ובשל כך זכאי לביקורים של משפחה מדרגה ראשונה בלבד. בקשתו לביקור הספציפי נדחתה מאחר ואינה עומדת בקריטריונים ובשל שיקולים בטחוניים".

חנקישייב ביטל את הסדר הטיעון

לפני כשלושה חודשים חנקישייב הודיע על ביטול הסדר הטיעון שחתם עליו עם הפרקליטות. במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב אמר חנקישייב: "הגעתי להסדר לא בגלל שאני מאשר את הדברים שהתביעה אומרת עליי, אלא שהפרקליטות והימ"ר עושים יד אחת כדי להפיל עלי את כל המחדלים שלהם בתיק הזה ולכך אני לא מוכן".

על פי הסדר הטיעון אמור היה חנקישייב לרצות חמש שנות מאסר בפועל וחודשיים בגין מסירת מידע שקרי בכוונה תחילה על מנת להטעות את המשטרה ולהפליל את חגי פליסיאן ברצח. בחודש מרס האחרון, במהלך שהפתיע רבים, ביטלה הפרקליטות את הסכם עד המדינה עם חנקישייב והחליטה להגיש נגדו כתב אישום חמור בגין בידוי ראיות.

ברצח במועדון הנוער הגאה בשנת 2009 בו נורו למוות המדריך ניר כץ והנערה ליז טרובישי. לאחרה שחרורו של חגי פליסיאן, שנעצר תחילה ושוחרר עם ביטול כתב האישום נגדו, לא נעצרו חשודים נוספים.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv