מבצע משולב של כוחות ההצלה: חילוץ אצבעות מעמדת הכספומט

מכבי האש הוזעקו לכספומט בירושלים בכדי לסייע לאישה ששתי אצבעותיה נתקעו בפתח האשפתון של המכשיר. האצבעות חולצו כשהן נפוחות, אך למזלה לא היה צורך לכרות אותן. "כשהסוף טוב – הכל טוב", אמר הכבאי המחלץ שנתקל במקרים מוזרים לא פחות

האישה והכספומט. ירושלים, הערב (דוברות כבאות)

אישה בשנות ה-30 לחייה ניצלה הערב מכריתת אצבעות הודות לצוותי כיבוי שחילצו את שתי אצבעותיה שנתקעו בפתח "אשפתון" של עמדת כספומט בירושלים. העוברים והשבים ניסו לסייע לה, אך כשלא הצליחו, הזעיקה האישה את מכבי האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרחבנו את פתח האשפתון באמצעות בעזרת פטיש והשתמשנו בסבון, עד שהאצבעות נשלפו החוצה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט להב-משנה אורן אברהמי, מפקד משמרת משנה בתחנת רימון. "אנחנו מעריכים שאצבעותיה של האישה היו תקועות שם כחצי שעה. בהתחלה היא ניסתה להיעזר באזרחים שניסו לשמן את הפתח, אבל זה לא עזר".

אברהמי ציין כי גם צוות של מגן דוד אדום הוזעק למקום, ובדק את האישה מיד לאחר חילוץ האצבעות. "שתיהן היו נפוחות מאוד", העיד. אנשי מד"א בדקו אותה אבל לא נדרשו לפנות אותה מהמקום.

מתברר שהמקרה אינו חריג, לפחות לא עבור הכבאים. "בעשרים שנותיי בעבודה הזאת, נתקלתי בכמה וכמה מקרים כאלה", סיפר אברהמי. "פעם אחת נתפסו לילד אצבעות בפיר של האמבט, אצבעותיו של ילד אחר נתפסו במנעול ביטחון של דלת ממ"ד, פעם אפילו חילצנו אצבעות של אישה ממיקסר".

אברהמי סיכם את האירוע בחיוך: "כשהסוף טוב - הכל טוב. למזלנו, לא היה כאן מקרה של כריתת אצבעות".