בנט לאבי הנרצח בפיגוע בפריז: "הבן שלך גיבור"

שר הכלכלה נפגש עם אביו של יוהן כהן, שלפי העדויות נורה למוות במרכול הכשר בפריז, כשהגן על ילד בן 3 וניסה לחטוף את נשקו של המחבל. "ישראל כולה שולחת חיבוק ואהבה גדולה, אנו גאים בחינוך שנתתם לו". ב-12:00 יחל בירושלים מסע הלוויתם של ארבעת הנרצחים בפיגוע‎

יוהן כהן בן ה-22 נרצח לאחר שעל פי עדויות ניסה לחטוף את נשקו של המחבל במרכול היהודי "היפר כשר" בפריז. אתמול (שני) נפגש שר הכלכלה נפתלי בנט עם אביו, אריק, והביע את הערכתו על הפעולה האמיצה. "הבן שלך גיבור", אמר לו בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגש התקיים בבית המשפחה בסארסל, פרבר של פריז. בנט שמע מבני המשפחה על חייו של יוהן, ועל הפעולה האמיצה שבה נקט - בשעה שהמחבל איים על ילד בן שלוש במרכול. "מדינת ישראל כולה שולחת חיבוק ואהבה גדולה", אמר בנט לאב.

יוהאן כהן, ארכיון (באדיבות המשפחה)

בנט אמר לבני המשפחה כי יוהן הוא חלק משרשרת היסטורית של גבורה בעם ישראל "מאברהם אבינו, דרך משה רבינו, בר כוכבא ויוני נתניהו". עוד הוסיף השר שייצג את ישראל בביקור כי "אנו גאים בחינוך שנתתם ליוהן שהביא אותו להיות גיבור".

רגעי הדרמה במרכול (רויטרס)

על פי חלק מהעדויות שפורסמו בתקשורת הצרפתית, הצעיר היהודי שעבד בשנה האחרונה במרכול, תפס את נשקו של המחבל לאחר שהניח אותו על הדלפק. יוהן ניסה לבצע ירי לעברו אך נתקל במעצור בנשק. הוא נורה מספר פעמים בראשו וכעבור זמן קצר מת מפצעיו.

בת זוגו של יוהן, שרון, שהייתה אמורה להינשא לו, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה דברי פרידה קורעי לב. "מה אעשה בלעדיך? היו לנו כל כך הרבה תכניות יחד. לעולם לא אשכח את הזמן שלנו, לעד תהיה האיש של חיי". לדברי חברת המשפחה, כהן עבד במרכול בשנה האחרונה על מנת לממן את חתונת השניים.

הארונות בדרכם לישראל, אמש (זק"א)

לפנות בוקר, לבקשת משפחתו, הובא ארונו של כהן לישראל יחד עם ארונותיהם של יתר הנרצחים בפיגוע, מישל סעדה (60), פיליפ ברהם (45), ויואב אטב (21). הם יובאו למנוחות בהר המנוחות בגבעת שאול בירושלים. נשיא המדינה ריבלין, ראש הממשלה נתניהו, יו"ר האופוזיציה הרצוג ועוד עשרות אלפים צפויים ללוות אותם בדרכם האחרונה.