תעלומת מותה של ליאורה חיות

גופתה של ליאורה חיות נמצאה בדירתה בתל אביב בסוף השבוע, לאחר ששריפה פרצה במקום. המשטרה פתחה בחקירה ובודקת גם את האפשרות שליאורה לא מצאה את מותה בתאונה מצערת, אלא בעקבות הצתה מכוונת. "אני לא יכולה לחשוב מי רצה ברעתה", אומרת אמה של חיות

"בחורה מיוחדת". חיות (באדיבות המשפחה)

תאונה קטלנית או הצתה מכוונת? בסוף השבוע האחרון נהרגה ליאורה חיות בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב חצרים בשכונת פלורנטין בתל אביב. צוות חקירה מיוחד של מרחב יפתח החל בחקירת מותה של חיות, לאחר שחוקר שריפות של שירותי כבאות דן הגיע למסקנה כי מדובר בהצתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיות, בת 42 במותה, התגוררה בדירת סטודיו שקומתה הראשונה הוסבה לחלל עבודה שבו העבירה סדנאות פיסול ויצירה. בקומה השנייה היה חדר המגורים, שם מצאו אותה הכבאים ללא רוח חיים במיטתה. שוטרי מרחב יפתח פתחו בחקירה והגופה הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית, על מנת לבחון את נסיבות המוות. במשטרה ממתינים לתוצאות הנתיחה ובודקים מספר כיווני חקירה.

בין היתר, בודקת המשטרה את האפשרות כי מדובר בהצתה מכוונת במטרה לפגוע בחיות, אבל עדיין לא ברור מה היה המניע האפשרי מאחורי הפרשה. כמו כן עדיין לא ברור אם מותה נגרם משאיפת עשן או שמא מגורם אחר טרם תחילת השריפה.

זירת השריפה (שירותי כבאות דן)

"היא הייתה טובת לב"

"היא הייתה בחורה מיוחדת, היא אהבה לתרום מהיכולות והכלים שיש לה לאחרים, היא הייתה טובת לב" סיפרה מכרה של חיות. "בצוק איתן היא נסעה לדרום ועשתה סדנאות לילדים כדי להפיג את המתח שלהם".

בדף הפייסבוק של ליאורה, בין שלל ההספדים, ישנן תגובות של חברים התוהים מה אירע ומבקשים תשובות. חברה אחת כתבה: "מישהו יכול לספר לי מה קרה לליאורה?", וחבר אחר הוסיף: "כואב והמום מעוצמת הידיעה, איך ייתכן? אישה רגישה, מופלאה ואמיצה".

זירת השריפה (שירותי כבאות דן)

"אין לנו מושג מה קרה, אנחנו מחכים לתשובות"

קרובת משפחה ניסתה לעזור מעט והוסיפה בדף הפייסבוק: "כולנו רוצים לדעת, העניין בחקירה. הייתה שריפה, כפי הנראה הצתה בבניין בו גרה". גילה חיות, אמה של ליאורה, העבירה את הימים האחרונים בקרבת חברים, כשהיא מתקשה לעכל את מה שקרה. "אין לנו מושג מה קרה, אנחנו מחכים לתשובות", אמרה האם.

על בתה היא מספרת בכאב: "ליאורה הייתה נשמה גבוהה מאוד, אמנית רב תחומית, שכולם אהבו, אני לא יכולה לחשוב מי רצה ברעתה. היא הייתה כל כך מוכשרת, כל מה שהיא עשתה היא חשבה שזה לא מספיק".

"שום דבר לא הכין אותי לדבר הזה", הוסיפה האם. "היינו כל כך קרובות, היינו מדברות כמעט מדי יום. כולם אהבו אותה, לא היה לה שום עיסוק עם העולם הזה של הדברים הרעים, היא הייתה טוב טהור, היא אדם מחוץ לכל הדברים הפליליים, היא פשוט מלאך. היא האדם הכי הגון בעולם הזה. הדבר הכי חשוב בחיים שלי כרגע הוא להבין מה קרה שם, אני חושבת שכל בן אדם שנמצא במצב שלי היה רוצה לדעת".

"שוחחנו בפעם האחרונה ביום שישי אחר הצהריים, לא היה שום סימן שמשהו נורא עומד לקרות", טענה האם. "אני יודעת שאחר כך היא הייתה עם חברה במסעדה, הן אכלו ארוחת ערב ואז היא הלכה לביתה, החברה סיפרה לי שהיא הייתה מאושרת כשהן נפרדו".

ליאורה חיות תובא למנוחות היום (שלישי) בהר המנוחות בירושלים.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv