שנתיים לרצח משפחת פוגל: "לתמר חשוב לגדל את האחים שלה"

באיתמר ציינו היום שנתיים לרצח שביצעו פלסטינים שזיעזע את המדינה. הדוד יוחאי סיפר על הניסיון של הילדים שניצלו להמשיך הלאה. "אנחנו שמחים לראות אותם הולכים בדרך של ההורים שלהם", אמר. "תמר הגדולה בעיקר מסתכלת לעתיד"

באיתמר מציינים היום שנתיים לרצח חמשת בני משפחת פוגל בידי מחבלים פלסטינים. שלושה מילדי המשפחה - תמר בת 14, רועי בן 10 וישי בן ה-4 - נותרו בחיים. בשנתיים שחלפו מאז הלילה הנורא שבו איבדו את משפחתם, גדלים הילדים אצל סבם וסבתם - הוריהם של רות פוגל ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הזמן הוא לא רופא, אבל הוא מאוד מחדד את ההכרה ואת הבנת המשמעות של מה שהיה", סיפר היום יוחאי בן ישי, דודם של הילדים, בריאיון לחדשות 2 מהמקום בו נערך באיתמר הטקס לזכר בני המשפחה. "הילדים גדלים עם המשפחה ומתחזקים. אנחנו מאוד שמחים לראות אותם מתפתחים והולכים בדרך של הוריהם".

בן ישי הסביר כי בני המשפחה משתדלים שלא לדבר עם הילדים על ליל הרצח, בדגש על תמר, הבת הגדולה. "אנחנו מנסים לא להיכנס איתה למקומות שהם מאוד כואבים", אמר. "אנחנו נותנים לה לדבר את מה שהיא מוציאה מעצמה - שזה בעיקר ניסיון להסתכל אל העתיד ולראות איך ממשיכים קדימה. זה נכון גם מבחינת גידול האחים שלה, שמאוד חשוב לה".

לאורך השנתיים האחרונות ליוו רשויות המדינה את הילדים היתומים, אבל את החיזוק העיקרי הם מקבלים מבני משפחתם. "המדינה נתנה הרבה מאוד עזרה והיא מלווה את ההורים בכל מה שצריך", סיפר יוחאי, "אבל את עיקר העוצמה ההורים מוציאים מעצמם, וכמובן מהמשפחה המלוכדת שמאוד מחזקת את הילדים ועוזרת לגדל ולחנך אותם. הילדים האלה הגיעו עם עוצמות מאוד גדולות ויש להם צידה לדרך".

יוחאי בן ישי, דודם של ילדי משפחת פוגל (חדשות 2)
הבוקר תועד עימות מילולי בין ראש הישיבה הגבוהה באיתמר, הרב אביחי רונצקי, לבין פעיל ימין שהודיע כי בכוונתו להגיע לאירוע הזיכרון לזכר משפחת פוגל ולמחות על הגעתו של האלוף ניצן אלון. בן ישי התייחס לדיון שעלה בעקבות ההקלטה והדגיש: "אני חושב שצריך להיות במקום הזה כדי להבין כמה הדברים האלה מנותקים מהמציאות וכמה הכל פה מלא אחווה ואחדות".