22 צעירים נפגעו אמש מצריכת יתר של אלכוהול

צוותי מד"א שהוזעקו אמש למועדון באבן יהודה מצאו במקום 22 צעירים שסובלים מתסמינים של שתייה מוגזמת של אלכוהול. 2 נערים ונערה אחת אף נמצאו כשהם מחוסרי הכרה. פרמדיקים פינו את השלושה לבתי החולים "מאיר" ו"לניאדו"

צעירה שותה, אילוסטרציה (AP)

צוותי מד"א הוזעקו אמש למועדון באבן יהודה ומצאו 22 בני נוער בגיל תיכון שבילו במועדון ושתו אלכוהול, כשהם סובלים מתסמינים של שתיית יתר. הצעירים סבלו מהקאות וסחרחורות, ופרמדיקים של מד"א העניקו לנערים טיפול רפואי במקום. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני נערים ונערה שהשתכרו עד כדי אובדן הכרה, טופלו במקום ע"י צוותי מד"א שרון ופונו לבתי החולים "מאיר" בכפר סבא ו"לניאדו" בנתניה. המשטרה החלה בחקירת האירוע, ובודקת מי הגיש את האלכוהול לנערים. הנערים כולם מתחת לגיל 18 - הגיל המותר לקניית אלכוהול בישראל.


לפני כחצי שנה - נער נפטר בעקבות שתיית אלכוהול מוגזמת


אירוע נוסף התרחש ביוני 2012 ב"חוות הנוער הציוני" בירושלים, במהלכו פצחו נערים בתחרות שתייה הרסנית. חבריו של הנער, שנפטר בבית החולים בעקבות צריכת יתר של אלכוהול, העידו כי "הוא אמר לנו: 'תראו איך אני גומר את הבקבוק' והתחיל לשתות", סיפר אחד הנערים שהשתתף במשחק שהסתיים באסון. "מיד אחרי שהוא שתה הוא נפל ולא הגיב", סיפר חבר נוסף.


הנערים המבוהלים הזעיקו מיד את כוחות מד"א שנכנסו לשטח הפנימייה והעניקו לתלמיד טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים "שערי צדק" בעיר במצב קשה מאוד. "לצערי בתקופה האחרונה אנו מגלים שאצל בני הנוער יש עלייה ברמת השתייה ושימוש בחומרים מסוכנים, אבל מזמן לא ראיתי שמישהו הגיע למצב כל כך קשה", הוסיף החובש שטיפל בנער.