בקיבוץ נזכרים באסיר X: "ילד נחמד וחייכן"

בן זיגייר, שעומד במרכזה של הפרשה המסתורית שמסעירה את ישראל ואוסטרליה, נהג לבקר פעמים רבות בעת שירותו הצבאי בישראל בקיבוץ גזית. רבקה וילנד, מהנהלת הקיבוץ, אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "מה שאנו זוכרים זה איש נחמד ופרצוף נחמד"

בקיבוץ נזכרים באסיר X (אתר SMH)

בקיבוץ גזית בצפון הופתעו היום לגלות כי האסיר X, שעומד במרכזה של הפרשה שמסעירה את המדינה ביומיים האחרונים, הוא בן זיגייר, שהיה "בן בית" בקיבוץ במהלך שירותו הצבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא היה כאן בתקופת הצבא, הגיע להרבה ביקורים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט רבקה וילנד , מהנהלת הקיבוץ. "היה לו בית חם בקיבוץ, זה היה לפני 12-15 שנה".

 

"מה שאנו זוכרים זה איש נחמד ופרצוף נחמד", היא שחזרה. בהתייחסה לפרסום שלפיו היה זיגייר סוכן מוסד אמרה: "איזה חשוד? הוא היה ילד נחמד וחייכן. איש לא מעלה על דעתו".

באוסטרליה דורשים הסברים

בעוד שבישראל שותקים ומסרבים להתייחס לתחקיר האוסטרלי, שלפיו זיגייר - יהודי אוסטרלי ששירת כסוכן מוסד - התאבד בכלא איילון, לאחר שהוחזק בבידוד תחת זהות בדויה, באוסטרליה כבר דורשים הסברים לפרשה המסתורית. ערוץ אוסטרלי דיווח כי ראש הוועדה ליחסי החוץ ג'ולי בישופ, המשמשת גם כסגנית יו"ר האופוזיציה, נועדה עם שגריר ישראל יובל רותם, לקראת פגישה עתידית בינו לבין בכירי משרד החוץ האוסטרלי.

דובר משרד החוץ הישראלי אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט כי אכן התקיימה פגישה בין השניים, אך טען שהיא תוכננה מראש וללא קשר לפרשה.

לפי הדיווח בערוץ 7 האוסטרלי, השגריר הישראלי העביר את דאגת הממשל האוסטרלי מהפרשה לרשויות בישראל. עוד לפני הפגישה, התייחסה בישופ לתחקיר שפורסם ברשת ABC ואמרה כי הוא ייאלץ להתייחס לפרשה. "זהו נושא שאשוחח עליו ישירות עם השגריר הישראלי כדי שנבין את הבסיס לדיווח", אמרה הבכירה האוסטרלית. "אם יש שיקולים ביטחוניים, אני אבין זאת - אבל אם זה רק נוגע למבוכה של סוכנות ממשלתית אז אני רוצה לקבל הסברים".