הורי רמדיה: "יום שחור, צוחקים עלינו"

לאחר שבית המשפט הרשיע בגרימות מוות ברשלנות רק את טכנולוג רמדיה, הורי הילדים שנפגעו זועמים. "אנחנו מאוד נסערים, זה עלבון גדול", סיפר אמיר נטי, אביה של נטע, אחת התינוקות שנפגעו. "אם הייתי בבית המשפט הייתי במעצר". צפו

"זהו יום שחור, אנחנו כועסים וזועמים על בית המשפט" - כך הגיב הבוקר אמיר נטי, אביה של נטע, אחת התינוקות שנפגעו כתוצאה מהשימוש בתחליף החלב הפגום של חברת רמדיה להחלטת בית משפט השלום בפתח תקווה להרשיע הבוקר רק את טכנולוג המזון הראשי של רמדיה בגרימת מוות ברשלנות. בית המשפט זיכה את אחד הבעלים של החברה לחלוטין והרשיע רק בסעיף קטן את המנכ"ל לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא יכול להיות שהפרשה הזאת טויחה. זה עלבון יותר גדול ממה שנעשה לנו", זעם האב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "נבצר ממני להיות בבית המשפט וטוב שכך - אני מאוד נסער ואם הייתי שם הייתי כבר במעצר עכשיו. על הנאשמים לשבת מאחורי סורג ובריח. הם מתחבקים עם חבריהם וחיים כרגיל - לקחו את הש.ג. ושמו אותו שעיר לעזאזל".

הוא הביע תקווה שהפרקליטות תערער על ההכרעה. "כל ההורים והמשפחות בארץ מזדהים איתנו", אמר. "זו תקופה מאוד קשה עבורנו - נטע סובלת מנכויות קשות מאוד ופשוט צוחקים לנו בפנים. אם רואים רק את הניירות ולא את התוצאה הסופית זה חמור מאוד".

"אין צדק, זה מפתיע"

אלי אולנובסקי, אביו של גיא, שנפטר לאחר שניתן לו תחליף החלב רמדיה נקט גם הוא לשון חריפה נגד הכרעת הדין. "ידעתי שזה יסתיים כך - זכאי, זכאי, זכאי, כולם זכאים ואף אחד לא אשם. מה עם 20 הילדים שנמצאים במצב קשה? הם לא קיבלו את מה שמגיע להם - פשוט אין צדק".

"פשוט אין צדק". אלי אולנובסקי, היום (עודד קרני, mako)

"אני מכבדת את החלטת בית המשפט אבל הוא המנכ"ל והיה לו גם קשר לפן המקצועי וזה מפתיע אותי", אמרה מיכל זיסר, אמו של אבישי שנפטר, בעקבות ההחלטה לזכות מרוב האישומים את מנכ"ל החברה גדעון לנדסברג. "חייבים להבין מה קרה כאן, הופתעתי לשמוע את גלגול האחריות מרמדיה - הפתיע אותי שורת המחדלים שהיו".

הורשע בגרימת מוות ברשלנות. בלק, היום (עודד קרני, mako)

פרד בלק, טכנולוג המזון הראשי של רמדיה, הורשע הבוקר בעבירות של גרימת מוות ברשלנות וגרימת חבלה ברשלנות, בעקבות מותם של שני תינוקות והפגיעות הקשות שנגרמו לעוד עשרות תינוקות שהשתמשו בתחליף החלב של החברה. משה מילר, מבעלי החברה לשעבר זוכה לחלוטין וגדעון לנדסברגר, שהיה המנכ"ל זוכה מרוב סעיפי האישום והורשע בסעיף של "אי מילוי הוראות תקן רשמי".