הקצין הטרי – אב לשלושה ילדים

מחזור נוסף של קורס הקצינים הסתיים היום ואחד הבולטים שבו היה יצחק שרם, בן 25 ממבשרת ציון, שקיבל את הדרגות לנגד עיניהם של שלושת ילדיו. בריאיון לחדשות 2 הוא סיפר על התמרון בין צרכי המשפחה לשירות והתייחס לסוגיית השוויון בנטל : "זו חובה מוסרית שלי להשתתף ולתרום עד כמה שאני יכול"

יצחק שרם ובן הזקונים (דו"צ)

בטקס סיום קורס הקצינים שהתקיים היום, היה חייל אחד שהתרגש יותר מכל השאר. יצחק שרם, בן 25 ממבשרת ציון, היה הקצין הטרי היחיד היום שזכה לקבל את הדרגה מול עיניהם של שלושת ילדיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה דבר חריג, מאוד חריג אפילו", סיפר שרם בריאיון לחדשות 2 באינטרנט על עצם השתתפותו בקורס קצינים למרות היותו אב לשלושה ילדים. "יש אמנם קבוצה מסויימת של קצינים שהם נשואים, אבל נשואים עם ילדים? את זה כמעט לא רואים כאן".

בתו הגדולה בת 4, ילדת הסנדוויץ' בת שנתיים וחצי, ובן הזקונים בן תשעה חודשים. למרות ההיעדרות הרבה שלו מהבית, הוא טוען כי "הילדים שמחים ומאושרים. הם מבסוטים מהעבודה של אבא שלהם, ובאופן כללי לא חסר להם כלום".

אישה תומכת

האווירה המיוחדת הזאת בבית משפחת שרם נוצרה ככל הנראה גם בזכות אשתו, שלדברי יצחק מעודדת אותו להמשיך ולשרת כקצין בצה"ל. "ההחלטה להתגייס הייתה בעצה אחת עם אשתי", אמר. "היא תמכה ותומכת כל הזמן. כמוה יש עוד הרבה נשים שעוזרות לבעליהן לשמור על מדינת ישראל".

חבריו של יצחק אמנם הביעו נכונות לעזור לו בכל הזדמנות, אולם נדמה שהקצין הנחוש לא הסכים לעשות לעצמו הנחות. "כשיכלו לבוא לקראתי עשו את זה בצורה יפה מאוד", סיפר. "בשבתות - אם אפשר היה לא לסגור בבסיס, הייתי חוזר הביתה. ולמרות כל זאת, כשפרץ מבצע עמוד ענן ונשלחנו לשרת במעגלים כאלה ואחרים, לא הטלתי על מישהו אחר את המשימה. הרגשתי זכות וחובה להיות חלק מזה".

על השוויון בנטל: "אין הבדל בין קודש התורה להתגשמות הדבר"

יצחק שרם גדל במשפחה דתית לאומית. אביו הוא רב בישיבה ואמו ראש אולפנה. "הם עבדו בחינוך מאז שאני זוכר את עצמי", תיאר שרם. "אבא שלי משרת במילואים בהתנדבות עד היום. יש לי חמישה אחים, ואני הראשון שהתגייס". אח נוסף של יצחק התגייס לא מזמן, והשאר עדיין מחכים לגיל גיוס.

שרם אמנם התגייס בגיל מאוחר מהרגיל, 22 וחצי, אבל מאז ומתמיד היה לו ברור כי הוא מתכוון להתגייס לשירות קרבי בצה"ל. "למדתי בישיבה גבוהה, שם למדנו הרבה על המדינה ועל ערכו של צה"ל במדינה", סיפר שרם בריאיון.

אז מה הוא חושב על סוגיית השוויון בנטל? יצחק נמנע מלנקוט עמדה פוליטית כזו או אחרת, אבל נשמע שהוא בהחלט מאמין בשילוב בין שני אורחות החיים. "אני לא קורא לאף אחד לעשות שום דבר, אבל רבים מחבריי עושים כמוני, גם בציבור החרדי", אמר. "זו תפיסת עולמי. אין שום הבדל בין קודש התורה לבין התגשמות הדבר. אני רואה במדינת ישראל לא פחות מנס, וזו חובה מוסרית שלי להשתתף ולתרום עד כמה שאני יכול לגאולה הנפלאה של העם שלנו".