דודה של הילדה החרדית: "אין סיכוי בעולם למצוא אותה"

המשטרה ממשיכה לחפש אחרי המשפחה מ"כת השאלים", שנעלמה לאחר שבנה התינוק נפטר מסיבוכים של מחלת השפעת. החשש בקרב גורמי הרווחה הוא כי ילדה נוספת במשפחה חולה וכי היא אינה מקבלת טיפול. היום מספר אחיה של מי שכונתה "האם המבריחה": "אף אחד לא יודע איפה הם. אין סיכוי בעולם למצוא אותם"

פרשת "האם המבריחה" ממשיכה להסעיר את הציבור החרדי. לאחר שאתמול פסק בד"צ העדה החרדית כי זוג הורים משכונת מאה שערים בירושלים מחויבים לשלוח את בתם חולת השפעת לטיפול רפואי בבית החולים, היום אומר אחיה של האם כי אי אפשר לאתרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אף אחד בקהילה לא יודע איפה הם נמצאים", סיפר אחי האם. "כל הילדים פזורים. הם לא משתפים פעולה עם קרובי המשפחה ולא עם העדה החרדית. הם חלק מ'כת השאלים'. זו קבוצה מאוד סגורה. הסביבה הקרובה שלהם מונה אולי 30-40 משפחות בירושלים. זה כמו לחפש מחט בערמה של שחת. אין סיכוי בעולם למצוא אותם".

הדוד סיפר עוד כי מבול של שמועות ושיחות טלפון שוטף את בני המשפחה, אך הביע פסימיות בנוגע לסיכוי למצוא את ההורים והילדה. "זה לא מועיל כי ברגע שיודעים שהם כאן, תוך כמה דקות יש להם את האופציה לעבור למקום אחר", אמר. "הם משחקים במחבואים וחושבים שאולי יתמזל מזלם והילד יבריא או משהו כזה. הם לא עברו שום אבחון רפואי. אין שום עדות שהילדים במצב תקין".

חשש לחיי הילדה

בשבוע שעבר נפטר אחד מילדי המשפחה - תינוק בן כמה חודשים - ככל הנראה עקב סיבוך של מחלת השפעת. מיד לאחר מכן ההורים ותשעת ילדיהם נעלמו. לאחר היעלמם התקבל דיווח אצל גורמי הרווחה מפי אחד השנים, לפיו ככל הנראה ילדה נוספת מבנות המשפחה חולה והתעורר חשש כי חייה בסכנה.

כבר במוצאי שבת החליט הבד"צ לתמוך במחלקת הרווחה של עיריית ירושלים, ולסייע לה להוציא בכפייה את הילדה מחזקת הוריה. כוחות משטרה גדולים פרצו לדירת המשפחה בליווי עובדים סוציאליים, אלא שלהפתעתם גילו כי הילדים הוברחו. גם כיום המשטרה לא יודעת מהו מקום הימצאם של הילדים והוריהם.

בדיון נוסף שנערך אמש בבד"צ השתתפו גם הסב והסבתא של הפעוטה ושני אחיה של האם המבריחה. על פי הדיווח, הסבתא פרצה בבכי במהלך הדיונים, בשל סבלם של נכדיה, ובשל פטירת נכדה.