מחוות לוחמי הצנחנים לנרצחי הפיגוע בפריז

לוחם צנחנים שעלה מצרפת, אחד מחבריה הקרובים של בתו של אחד הנרצחים בפיגוע במרכול בפריז, החליט לקחת יוזמה: לוחמים במחלקה, שנמצאים בחרמון, צילמו תמונה מיוחדת עם שמות ההרוגים – ושלחו אותה לידידתו הטובה של הלוחם. "היא דאגה, ואז בישרה שאביה נהרג", הוא שיחזר את השיחה הקשה

התמונה המרגשת

סמל דוד קרמלינסקי (24), לוחם צנחנים שעלה מצרפת לפני כשנתיים, הזדעזע כשהבין שאחד הנרצחים בפיגוע הקטלני במרכול "היפר כשר" הוא אביה של אחת מחברותיו הטובות ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בגדוד 890 שבו הוא משרת נענו ליוזמה לערוך מחווה מרגשת למשפחות ההרוגים וליהודי צרפת בכלל. הלוחמים, הנמצאים כעת בחרמון המושלג, הצטלמו לתמונה מיוחדת בשלג, כשהם נושאים שלטים עם שמות ארבעת ההרוגים - וכתבו על השלג בספריי כחול: "Stand with you", בצירוף מגן דוד.

קרמלינסקי, שהכיר בישראל את בתו של פרנסואה מישל-סעדה שנרצח, קיבל ממנה טלפון בזמן האירוע. "היא אמרה לי שהיא מפחדת כי אבא שלה לא עונה, ובדרך כלל הוא עונה", הוא תיאר בשיחה עם חדשות 2 Online. "אמרתי לה שתירגע ושהכול יהיה בסדר, אבל היא אמרה שהוא יצא לקניות במרכול הזה, ושהיא דואגת".

בזמן הזה קרמלינסקי ניסה לברר עוד פרטים, שכן גם הוריו וכל משפחתו המורחבת מתגוררים בפריז. זמן לא רב לאחר מכן היא התקשרה אליו והודיעה: "אבא שלי נהרג". היא בינתיים יצאה לצרפת וצפויה לחזור היום (שני) לישראל לצורך ההלוויה שתיערך מחר.

הנרצחים בפיגוע (חדשות 2)

"היא כל הזמן סיפרה לי שאבא שלה מעריך את הלוחמים בישראל, בגלל הפעילות שלהם", הוא נזכר. "כשיצאתי מרצועת עזה בצוק איתן קיבלתי ממנה הודעות כי היא דאגה לי וזו התמיכה שאני יכול לתת לה עכשיו, מכל הלוחמים".

"חשבנו מה יכול לחזק את המשפחות"

ובחזרה לתמונה. במחלקה נענו לבקשה של קרמלינסקי, התארגנו מהר עם שלטים וספריי כחול וביקשו מחייל ממחלקה אחרת לצלם אותם. את התמונה מיהר הלוחם לשלוח בווטסאפ לבתו של סעדה, והם הצליחו לרגש אותה מאוד. התמונה כבר הגיעה לעוד רבים מהקהילה היהודית בצרפת.

רצה לחזק המשפחות. סמל קרמלינסקי

סגן גל שריקי, מפקד המחלקה בפלוגה המסייעת, נרתם מיד ליוזמה. "דיברנו עם דוד על מה שקרה בגלל שכל המשפחה שלו שם, וישבנו וחשבנו מה יכול לחזק אותו וגם את המשפחות השכולות", הוא ציין. "לקחנו דפים, כתבנו את שמות ההרוגים, ריססנו בספריי על השלג וזו התמונה שיצאה, זה המעט שאנחנו יכולים לעשות".

לסיכום, ביקש סמל קרמלינסקי, שעלה לארץ מטעמי ציונות, לשגר מסר למשפחות וליהודים שחיים בצרפת: "אנחנו כל הזמן חושבים עליכם ונגן עליכם, יש לכם על מי לסמוך".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv