מרגש: השוטרים שיפצו את בית הילד החולה בסרטן

בחודשים האחרונים נרקם קשר יוצא דופן בין ילד בן 11 הנאבק במחלת הסרטן לבין שוטרי המחוז הדרומי שהפכו אותו לאחד משלהם. "אני רוצה להחלים ולהיות שוטר", אמר לשוטרים ושבה את ליבם. היום הם הגיעו לביתו וסייעו בשיפוצים לקראת חג הפסח המתקרב

זוהר והשוטרים (חדשות 2)

הסיפור הבא מציג ידידות מופלאה שנרקמה בתקופה האחרונה בין ילד שחלה בסרטן לבין מספר שוטרים שהחליטו להגשים את חלומו ולהפוך אותו לאחד משלהם - גם על חשבון זמנם הפרטי, בשביל לעזור לו לקבל כוחות ולהילחם במחלה הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים הגיעו שוטרי מרחב הנגב למחלקה האונקולוגית בבית החולים סורוקה בבאר שבע אותה הם מאמצים בדרך קבע. השוטרים חילקו מתנות לחולים ושוחחו עם אחדים מהם. בין המסדרונות הם הבחינו גם בזוהר חילוא, ילד בן 11 שאושפז במצב קשה בשל מחלת הסרטן בה הוא נלחם בתקופה האחרונה.

זוהר הנרגש שבה את לבם של השוטרים כשסיפר להם שהוא חולם שאחרי שיחלים בכוונתו לעלות על מדים ולהצטרף לאנשי החוק. "אני רק רוצה להיות שוטר ולעזור לכם בעבודה", אמר להם. לאחר כחודשיים ובעקבות יוזמה משותפת של אמו ושל שוטרי התחנה, הם החליטו להגשים את חלומו. השוטרים ארגנו לנער הצעיר והנלהב יום מיוחד שבו זכה להכיר, ולו במעט, את עבודתם מתוך ניידת המשטרה. "מיד נקשרנו אליו", סיפרה פקד שרית אגמי המלווה אותו מאז המפגש הראשוני.

זוהר ליווה את השוטרים במהלך היום, יצא איתם לקריאות אליהם הוזעקו ועזר להם בעבודתם. "ההתגייסות שלהם אליו מרגשת בצורה בלתי רגילה", סיפרה אמו מיכל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לזוהר לא היה מעולם דמות אב והשוטרים אימצו אותו ללבם".

השוטרים מסיידים (חדשות 2)

השוטרים התגייסו למען זוהר: "המחווה הזאת בלתי רגילה"

הקשר בין השוטרים לזוהר נשמר, עם אחדים מהם הוא נוהג לשוחח בטלפון מדי יום. בסוף השבוע הוא אף בילה עימם במשחק כדורגל של קבוצתו האהובה. באחד הביקורים האחרונים בביתו הם הבחינו כי מצב הבית רעוע וזקוק לשיפוצים נרחבים.

השוטרים החליטו לוותר על כנס מיוחד שנערך להם כדי לסייד ולשפץ את בית המשפחה לקראת חג הפסח. "החלטנו מיד שצריך לפעול למען המשפחה הזאת", סיפר רס"מ גיא ירוחם, אחד מחבריו הקרובים של זוהר בתקופה האחרונה. "הגענו בכוחות מתוגברים והתחלנו בעבודה". 

אנשי החוק בפעולה (חדשות 2)

גם האם התרגשה מהמחווה המיוחדת, לדבריה, בחודשים האחרונים חל שיפור במצבו של זוהר, הוא התחיל ללכת לבית ספר וניכר בו שהקשר עם השוטרים הפך אותו לנער שמח ומאושר יותר. "הוא קיבל כוחות מחודשים", אמרה אמו. "הפסקנו לאחרונה את הטיפולים ואנחנו מקווים שהוא יהיה בסדר".