רבנים: "להוציא את הילדה החולה בשפעת מהוריה"

זוג הורים משכונת מאה שערים בי-ם מתנגדים לטפל בבתם בת השנתיים וחצי שחלתה בשפעת, למרות שבנם, שגם לא קיבל טיפול, נפטר מהמחלה בשבוע שעבר. הערב הזהירו אותם רבני בד"צ העדה החרדית: "טפלו בה - או שתשאו בהוצאות"

אילוסטרציה (AP)

בד"צ העדה החרדית פסק הערב כי זוג הורים משכונת מאה שערים בירושלים מחוייבים לשלוח את בתם לטיפול רפואי בבית החולים, זאת לאחר שחלתה בשפעת והוריה, חברי "כת השאלים", סירבו להעניק לה טיפול רפואי - כך דווח באתר "בחדרי חרדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה - שזכתה לכינוי "האם המבריחה" - החלה בשבוע שעבר, כשאחיה הקטן של הפעוטה החולה, תינוק בן חודשיים וחצי, נמצא בביתו כשהוא מחוסר הכרה וללא נשימה. גם הוא חלה בשפעת, וכתוצאה מהיעדר טיפול וסיבוך המחלה הוא נפטר.

כעת מנסים בעדה החרדית ללחוץ על זוג ההורים להציל את בתם. בד"צ העדה החרדית פסק כי על בני המשפחה לפנות את הפעוטה לבית החולים, ולא - הם יישאו בתוצאות.

כבר במוצאי שבת החליט הבד"צ לתמוך במחלקת הרווחה של עיריית ירושלים, ולסייע לה להוציא בכפייה את הילדה מחזקת הוריה. כוחות משטרה גדולים פרצו לדירת המשפחה בליווי עובדים סוציאליים, אלא שלהפתעתם גילו כי הילדים הוברחו. גם כיום המשטרה לא יודעת מהו מקום הימצאם של הילדים והוריהם.

בדיון הנוסף שנערך הערב בבד"צ השתתפו גם הסב והסבתא של הפעוטה ושני אחיה של האם המבריחה. על פי הדיווח, הסבתא פרצה בבכי במהלך הדיונים, בשל סבלם של נכדיה, ובשל פטירת נכדה.