הרב זייף חתימות, הזוג גילה שהנישואים בוטלו

למרות שהרבנות אסרה עליו לחתן זוגות כבר לפני חמש שנים, הרב יוסי בן הרוש ממשיך לקיים טקסי חופה וקידושין. הוא עושה זאת באמצעות זיוף חתימות של רבנים, והזוגות ש"נופלים בפח" נאלצים להתחתן שוב. אם זה לא מספיק, חלק מלקוחותיו מתלוננים כי הוא גם רוקד עם נשים בחתונות, בניגוד למצופה מרב

בני הזוג ארפי התחתנו לפני כשנה, או כך לפחות חשבו. "בשום מקום לא מקבלים את הנישואים, לא ברבנות ולא במשרד הפנים - כלום", תאר עידן ארפי את ההלם שאחז בבני הזוג כשגילו שהנישואים שלהם כלל לא תקפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הסיבה לכך היא הרב המקדש, הרב יוסי בן הרוש. קרוב ל-5 שנים שהרבנות הראשית אוסרת עליו לערוך חופות, והוא מצידו מצפצף על האיסור. התוצאה: הקידושין של זוגות רבים נפסלים, והם נדרשים להתחתן מחדש.

הרב בן הרוש קנה לעצמו מעמד של רב גמיש, כהגדרתו. כזה שמחתן גם זוגות שהרבנות מערימה עליהם קשיים, בשל ספק יהדות של אחד מבני הזוג. זו הסיבה שהרבנות שללה ממנו את ההיתר לערוך קידושין.

15 אישומים בגין זיוף

הכתובה - שכלל לא נחתמה (חדשות 2)

אלא שהוא מצא דרך לערוף את הרבנות. כתב אישום שהוגש נגדו לאחרונה על חמישה עשר אישומים בגין זיוף חושף כיצד זה נעשה. האישורים מזויפים, לכאורה, שמסר הרב בן הרוש לזוגות שחיתן, נשאו את חתימותיהם של רבנים שמעולם לא היו בקשר עם בני הזוג.

בשיחה עם חדשות 2 טען הרב בן הרוש כי ההאשמות שהופנו נגדו - מקורן בשיקולים זרים. "אני הרב הכי מבוקש במדינת ישראל, והקנאה וצרות העין העבירה אותם על דעתם", טען הרב נגד המתלוננים נגדו. הוא סירב לענות כשנשאל ישירות אם זייף חתימות רבנים והסתפק בלומר - "זה לא קשור בכלל. רבנים זייפו בשבילי המון המון".

לא רק זיוף חתימות ועריכת קידושין למי שיהדותו מוטלת בפסק, גם החופה שהוא עורך אינה כשרה לכאורה. "לפני החופה הוא נתן לנו לשתות וודקה, אכל איתנו, שתה איתנו, הכל טוב ויפה", העיד ארפי, "הוא אמר לי להסתכל על המצלמה - אני הסתכלתי, חייכתי, והוא דחף לי מתחת ליד את הכתובה, שעליה שמות של אנשים אחרים בכלל".

את הגמישות שלו, כפי שהתמונות מראות, הוא מותח לעיתים עד הקצה. ארפי הוסיף והעיד כי "הרב נשאר איתנו עד סביבות 12-1, רוקד עם נשים. אפשר לראות את זה בסרט של החתונה". על ההתנהגות המצופה מרב מקדש אפשר להתווכח, אבל על דבר אחד אין מחלוקת. הזוג בחר להתחתן דרך הרבנות, אך לקידושין הללו אין משמעות.

נשאר לחגוג עד אחרי חצות ורוקד עם נשים (חדשות 2)

הרב בן הרוש מסר בתגובה לדברים: "אני לא זוכר את החתונה של בני הזוג ארפי, ובכל הנוגע לתמונותיי רוקד עם נשים, אני נוהג לשמח את הקהל ומעולם לא נטען נגדי כי פעלתי בצורה לא הולמת".