המשטרה: התקדמות בחקירת הצתת משרדי בית"ר ירושלים

יומיים אחרי הצתת משרדי המועדון, שיחקה הקבוצה מהבירה נגד בני סכנין תחת אבטחה כבדה של כ-700 שוטרים וסדרנים. המפכ"ל הגיע לאצטדיון טדי והבהיר: "נפעל נגד האלימות והגזענות בכל הכלים". במשטרה אומרים הערב כי אותר רכב הקשור ככל הנראה למשליכי בקבוק התבערה שגרם לשריפת המועדון

משחק הכדורגל הטעון בין בית"ר ירושלים לבני סכנין שנערך הערב הסתיים בתיקו 2:2, תחת אטבחה חסרת תקדים של 700 שוטרים וסדרנים. עשרות אוהדים משני הקבוצות הורחקו מהמגרש במהלך המשחק. יומיים אחרי הצתת משרדי המועדון של בית"ר במשטרה אומרים הערב כי יש התקדמות בחקירה וכי נמצא כלי רכב שקשור ככל הנראה למבצעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בסך הכל הורחקו 70 אוהדים במהלך המשחק - בערך 35 מכל צד. מקרב אוהדי בית"ר ירושלים זה היה בגלל הקללות נגד הבעלים ארקי גאידמק והיו"ר איציק קורנפיין, ומקרב בני סכנין "בשל חשש לשלום הציבור והפרת הסדר הציבורי". הרגע ההיסטורי של המשחק נרשם בדקה ה-79 אז נכנס לשחק כמחליף זיבראיל קדאייב, אחד משני השחקים המוסלמים מצ'צ'ניה, שהבאתם לקבוצה עוררה את גל הגזענות ומעשי האלימות.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הגיע לעקוב מקרוב אחרי הנעשה. "המטרה שלנו במשחק הזה הפעם היא לוודא שכמו המשחק הקודם זה יסתיים בצורה מכובדת כדי שכל הצדדים יראו כדורגל ויוכלו לחזור לביתם ללא תופעות כמו אלה שנתקלנו בהן לאחרונה", אמר.

דנינו הבהיר כי "לגבי התופעות האחרונות גם של האלימות וגם של הקריאות הגזעניות, כמו האירוע החמור של ההצתה, אין לנו שום כונה לתת להן להימשך. אנחנו נפעל במלוא החומרה עם כל הכלים שעומדים לרשותונו כדי שתופעות כאלו לא יתרחשו לא כאן ולא בשום מגרש כדורגל".

המשטרה אוספת שמות פעילים ב"לה פמיליה"

במשטרה אומרים כי במסגרת חקירת הצתת משרדי המועדון שבוצעה בלילה שבין חמישי לשישי אותרה מכונית שקשורה בצורה כזאת או אחרת למבצעי המעשה. בנוסף, הצליחו החוקרים למצוא ממצאים בזירה, ובדיון הערכת מצב שקיים היום השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' נאמר שהמבצעים ייתפסו.

במקביל, גם במאבק הכולל שהכריזה משטרת ירושלים על ארגון האוהדים הקיצוני "לה פמיליה" מסתמנת איזשהי התקדמות. בלשי המשטרה כבר אספו שמות של כמה מהפעילים הבולטים של הארגון, אך הבעיה תהיה למצוא ראיות שיצליחו להוביל את החוקרים להגיש כתבי אישום, או לחלופין לגרום לכך שאותם אוהדים קיצוניים יורחק לתקופה ארוכה ממגרשי הכדורגל.

מוקדם יותר היום ביקר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' במתחם האימונים של הקבוצה בבית וגן. הוא ביקש לראות את המועדון שנשרף וקיבל גם תדרוך ממפקדי משטרת ירושלים הן על ההיערכות היום וגם על חקירת אירוע ההצתה. "אנחנו מעריכים ש"לה פמיליה" הם עד סדר גודל של 1,000 איש. הם יקבלו את הטיפול המתאים", הבהיר השר לביטחון פנים. "האנשים האלה שביצעו את השריפה ייעצרו".

"רק מלחמה ספורטיבית"

אוהדי בני סכנין מתפרעים, הערב בטדי (חדשות 2)

כמה שעות לפני המשחק כבר נפרסו באזור אצטדיון "טדי" בבירה הרבה מאוד כוחות משטרה, שיצרו שטחים סטריליים והקפידו לבצע הפרדה מוחלטת בין שני מחנות האוהדים. מה שבא לעזרת המשטרה היא ההחלטה לסגור את היציע המזרחי בטדי במסגרת העונש שהטילה ההתאחדות לכדורגל על בית"ר ירושלים.

יו"ר בית"ר ירושלים איציק קורנפיין אמר הערב: "אין לי שום ספק שכמו שהיה לפני 10 ימים במשחק נגד אום אל-פחם, ניצב פריינטה לקח את הפיקוד על המשחק הזה והוא לוקח את הפיקוד גם על המשחק היום. אני בטוח במאת האחוזים שלא יהיה שום דבר פרט למלחמה ספורטיבית על כר הדשא".

צילום: נעם רבקין פנטון