המפכ"ל על סערת בית"ר: "אירוע חמור של ביטוי גזענות ואלימות"

יום לאחר ההצתה בבית וגן, מפכ"ל המשטרה הורה לקדם את חקירת ההצתה של משרדי המועדון הירושלמי. במקביל, המשטרה נערכת לתיגבור האבטחה במשחק של בית"ר ירושלים מול בני סכנין מחר באצטדיון טדי, שכבר מעלה חשש להתלקחות

מועדון בית"ר השרוף, אתמול (אסף אברס - כיבוי אש י-ם)

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הורה הערב למשטרת ירושלים לתת עדיפות לחקירת הצתת משרדי בית"ר ירושלים. דנינו יזמן בתחילת השבוע דיון מיוחד עם בכירי הפרקליטות, ההתאחדות לכדורגל ובכירי אגף החקירות, בכדי לבחון דרכים נוספות להתמודדות עם האלימות והגזענות במגרשי הכדורגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"מדובר באירוע חמור המצטרף למסכת מטרידה ביותר של ביטויי גזענות ואלימות שחווינו לאחרונה בספורט", אמר המפכ"ל על ההצתה האחרונה בבית וגן. "המקרה ממחיש כי יש גרעין קשה של פורעי חוק שאינם בוחלים בשום אמצעי על מנת לקרוא תיגר על שלטון החוק והסדר. בינם לבין תרבות של ספורט, ערכי הסובלנות וכבוד האדם אין ולא כלום".

ועד שיתקיים הדיון המיוחד, דנינו הורה למשטרה להיערך בכוחות מוגברים לקראת המשחק שייערך מחר באצטדיון טדי בין בית"ר ירושלים לבני סכנין. 600 שוטרים וסדרנים יוצבו באצטדיון, רבים מהם יוסוו בתוך הקהל עם מצלמות שינציחו אירועים חריגים באשר יהיו. גם הבדיקות בכניסה לטדי צפויות להיות קפדניות יותר מהרגיל.

אוהדי בני סכנין יגיעו בהסעות מאורגנות, אותן יאבטחו שוטרים שיעלו על האוטובוסים עוד לפני כניסתם לבירה. היציע המזרחי בטדי ייסגר בשל העונש שהוטל על בית"ר, ולכן האוהדים ה"שרופים" שזהו מקום מושבם הטבעי בדרך כלל, ייאלצו להתערבב עם שאר האוהדים ביציעים האחרים. במשטרה מדגישים כי גם הדרבי התל אביבי שייערך ביום שני הקרוב יזכה לאבטחה מוגברת.