לפנות בוקר: נחיתת חירום בנתב"ג

לאחר המראתו של מטוס נוסעים מנתב"ג בדרכו למערב אירופה, הצוות והנוסעים הבחינו בעשן שמתפשט בתא הנוסעים. הקברניט החליט להחזיר את המטוס לנחיתת חירום בנתב"ג. כוחות הצלה גדולים הובאו לנמל התעופה, והמטוס נחת בשלום. לפני שלושה חודשים ביצע מטוס אל-על נחיתת חירום באירלנד מאותה סיבה

נחיתת חירום, ארכיון (חדשות 2)

דרמה לילית בנמל התעופה בן גוריון: מטוס ועליו 60 נוסעים ביצע נחיתת חירום לאחר שעשן התפזר בתא הנוסעים. כוחות כיבוי והצלה מכל אזור המרכז הוקפצו לנתב"ג והמתינו למטוס - שביצע נחיתת חירום ונחת בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל בעת המראת המטוס, בשעה 03:30 לפנות בוקר. מייד לאחר המראתו אנשי הצוות שמו לב לעשן שהחל להתפזר בתא הנוסעים. הדיילים דיווחו לטייס על העשן, והוא החליט להחזיר את המטוס מייד לנחיתה בנתב"ג.

כוחות כיבוי אש, משטרה ואמבולנסים הוקפצו מכל אזור המרכז אל עבר נמל התעופה מחשש לאסון. בסופו של דבר המטוס נחת בשלום, איש מבין הנוסעים ואנשי הצוות לא נפגע. המטוס עצמו הועבר לבדיקה, והנוסעים יוטסו ליעדם בשעות הקרובות. לוח הטיסות של נתב"ג לא השתנה בעקבות האירוע.

עשן בתא הנוסעים יכול להיות קטלני

לפני כשלושה חודשים ביצע מטוס אל-על בדרכו לניו יורק נחיתת חירום באירלנד מאותה סיבה. לאחר שעשן התפשט בתא הנוסעים, המטוס נחת בשלום. הנוסעים סיפרו אז על ריח חריף של עשן שהתפשט בתא הנוסעים.

בספטמבר 1998 התרסק מטוס MD-11 של חברת התעופה השוויצרית "סוויסאייר". לאחר שהטייסים לא התייחסו לעשן בתא הנוסעים, הסתבר כי במטוס השתוללה שריפה גדולה שהובילה להתרסקות אלימה של המטוס חופי קנדה, כל 229 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו בהתרסקות זו. מאז, צוותי אוויר מקפידים במיוחד על סימני עשן בתא הנוסעים בעת טיסה.