המנהיגות החרדית במפגן אחדות יוצא דופן: קראו "לא לגיוס"

באופן נדיר, התכנסו הערב מנהיגי התורה החרדיים בבני ברק כדי לזעוק זעקה ולמנוע שינוי בחוק הגיוס, בהמשך למשא ומתן הקואליציוני. האדמו"ר מבעלזא: אם ינסו לגייס בכפייה עלינו ללכת לכלא. בציבור החרדי חוששים מהבאות ורוצים להשפיע על הכרעות ראש הממשלה בנושא

כינוס יוצא דופן, הערב בבני ברק (משה גולדשטיין, כיכר השבת)

בעוד השוויון בנטל עומד במרכז המחלוקת בהרכבת הקואליציה, לאור דרישת יש עתיד והתנגדות קיצונית מצד המפלגות החרדיות, בציבור החרדי מנסים להפעיל לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו מהשטח. הערב התקיים בבני ברק כינוס נדיר של 25 מראשי הציבור החרדי הליטאי והחסידי, תחת הכותרת "כאיש אחד ולב אחד", בו קראו כולם יחד: "לא לגיוס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהיגי אגודת ישראל ודגל התורה ביקשו מראש הממשלה בנימין נתניהו שלא ישנה את הנהלים הנוגעים לגיוס חרדים לצה"ל. הם התכנסו לאור החשש כי נתניהו יתגמש בדרישות המפלגות החרדיות באשר לחוק הגיוס, וינטה לכיוון מתווה לפיד לגיוס.

מדובר במפגש נדיר במיוחד שמטרתו, מלבד להפעיל לחץ מהשטח, להראות את האחדות בעולם החרדי כלפי פנים וכלפי חוץ בנושאי הגיוס לצה"ל. האדמו"ר מבעלזא אמר בכנס שאם ינסו לגייס את החרדים בכפייה "על המנהיגים הרוחניים ועל כולנו ללכת לכלא". האדמו"ר מוויז'ניץ הדגיש כי "אסור להתפשר בנושא הגיוס ואפילו לנהל משא ומתן בנושא הזה, כדי שלא יחשבו שמישהו מוכן לוותר בנושא שהוא ציפור הנפש".

"מפגש נדיר" (משה גולדשטיין, כיכר השבת)

"היה מאוד מרגש לראות את כל הרבנים, מינימום בגיל 80. זה נדיר שכל אחד מהם יוצא מהבית ועכשיו כשכולם יצאו ביחד זה מראה את החשש והפחד של העולם החרדי ממה שיכול לקרות בעתיד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ישראל כהן, עיתונאי כיכר השבת.

במקביל, הערב נודע כי לאחר נתק של 5 שנים, בתחילת השבוע צפויים להיפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט. לאור דרישות יש עתיד והעומד בראשה יאיר לפיד, מסתמן כי נושא הגיוס יהיה במרכז השיחה בין השניים.