נופש בפסח בישראל: כמה זה יעלה לנו?

חופשת הפסח המוקדמת השנה, כבר בסוף חודש מרס, גורמת לרבים מהישראלים להחליף את הנופש בחו"ל, בגלל החשש ממזג האוויר הקריר, בחופשה בישראל. אז איפה הכי זול לנפוש והאם הצימרים כבר תפוסים? צפו

הישראלים שכבר מזמן וויתרו על חופשת הפסח בטורקיה ופנו לנופשונים ביוון יאלצו לוותר גם על אלו השנה, כי החג מגיע השנה מוקדם, כבר בסוף מרץ. בתקופה זו של השנה, באיים עדיין קר ורוב הקלאבים אפילו לא פתוחים. בבירות אירופה צפויה הטמפרטורה לנוע בין מעלה אחת ל-10 מעלות - ממש לא אידיאלי לחופשה אביבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו רואים שיש עלייה בביקושים בארץ ובמיוחד באילת לתקופת הפסח, נכון לימים אלה ממש המחירים עדיין דומים ואף זולים ממחירי פסח בשנה שעברה", סיפר דורי שושן, סמנכ"ל ישראייר.

ואם לא חו"ל, אז יש אלטרנטיבות מקומיות בשפע: חופשה בצפון, בים המלח או באילת. האופציה האחרונה תעלה לכם לא מעט. חופשה בעיר הנופש הדרומיץ תעלה בין 600 שקלים לאדם ללילה במלון 3 או 4 כוכבים ועד כ-1,100 שקלים במלון יוקרתי יותר. תוספת של ארוחת סדר משתנה בין המלונות ועולה בין 290 שקלים לסועד ועד ל-490 שקלים לשולחן משפחתי.

"הקהל הישראלי מעדיף השנה לנפוש ולחגוג את ליל הסדר באילת ואנו צופים שהמלון יהיה בתפוסה מלאה", הדגיש גיל רון, סמנכ"ל מזון ומשקאות במלון דן באילת. בים המלח המחיר שפוי יותר ונע בין 800-600 שקלים ללילה לאדם, כולל ארוחת חג. בצימרים בצפון, שם מן הסתם יש פחות חדרים כבר מתחיל להיות צפוף. "בשבוע הקרוב כבר אנשים סוגרים את עצמם לפסח. שלא יהיה מצב שלא יהיה מקום. אצלנו כבר מילאו חלק מהמקומות", סיפר לחדשות 2 בעל צימר בצפון.

אם תצליחו למצוא מקום, המחיר בצימרים נע בחג בין 800 ל-2500 שקלים בצימרים המפוארים. ארוחת החג לא כלולה במחיר, אבל המקומות מציעים מקום לקיים את הסדר. בניגוד לאירופה, מזג האוויר אצלנו צפוי להיות חמים ונעים.