הקרב על אובמה: באיזה מלון יישן הנשיא בביקורו בירושלים?

למעט ההכנות המדיניות וההתרגשות לקראת ביקור נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל, במלונות בירושלים נאבקים כעת על האורח הכי נחשק שיש. האם הוא יבחר בסוויטה 160 מ"ר עם בר מפנק במלון המלך דוד או שיעדיף מרפסת בגדול 65 מ"ר במלון מצודת דוד? "קרב הסוויטות" - כך זה נראה

ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל מעלה בימים אלה את מפלס ההתרגשות לא רק במשכן הכנסת - אלא גם - ואף ביתר שאת במלונות היוקרה של בבירה. מועד סופי לביקור עדיין לא נקבע, אבל שני המלונות שנאבקים על האירוח הנשיאותי כבר מרעננים משקאות בבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפשרות הראשונה העומדת בפני הנשיא האמריקני היא המלון הוותיק - המלך דוד. שם תמורת 18 אלף שקלים ללילה יוכל אובמה ליהנות מסוויטה בגודל 160 מ"ר, בה פינת אירוח, חדר שינה, בר מפנק מערכת אבטחה חדשנית ומעלית נפרדת. האפשרות השנייה היא, מלון הפאר מצודת דוד - שממוקם לא רחוק, שם תמורת 13 אלף שקלים מציעים לנשיא "רק" 125 מ"ר - אך הפיצוי מגיע בצורת מרפסת של 65 מ"ר עם נוף שורה ראשונה לעיר העתיקה.

הסוויטה במצודת דוד (חדשות 2)

"למרות סידורי האבטחה הקפדניים אני יודע שהם מתגנבים ויושבים במרפסת. מזכירת המדינה לשעבר קונדוליסה רייס הזמינה את אבו-מאזן למרפסת להראות לו את הנוף המקסים שיש מהסוויטה שלנו", סיפר חמי גור, מנכ"ל מלון מצודת דוד.

חדר שינה גדול. מלון המלך דוד (חדשות 2)

בעבר אובמה "הסתפק" בסוויטה לא נשיאותית

בנוסף מציעה הסוויטה במצודת זאב חדר אירוח, פינת עבודה, חדר שינה וגם מטבחון - למקרה שהנשיא רוצה לסחוט לעצמו תפוזים. ואם אנשי הנשיא רוצים לשמוע חוות דעות ממי שכבר היו שם - הרשימה ארוכה ומגוונת. במלון המלך דוד לנו בין היתר נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש הבן, חוסני מובארק גם ניקולא סרקוזי ורעייתו וכן קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ואפילו - נשיא מצרים לשעבר אנואר סאדת בביקורו ההיסטורי.

ביקר בשני המלונות. קלינטון (רויטרס)

יש אורחים רמי דרג שביקרו בשני המלונות, כמו בני הזוג קלינטון, נשיא רוסיה פוטין וקונדוליסה רייס, אליהם יכול הנשיא להרים טלפון כדי לקבל המלצה. אובמה עצמו כבר התארח בעבר במלון מצודת דוד כשהיה סנטור - אז הוא הסתפק בסוויטה צנועה, הפעם, סביר להניח, הוא יעדיף את הנשיאותית.